Garanti Bankası Esnaf Kredisi

0

103.1 Milyar’lık ABD dolarıyla aktif büyüklüğünü zirveye taşıyan Garanti Bankası, bireysel bankacılık hizmetleriyle öne çıkmaya devam etmektedir. Finansal hizmetler alanında sektörün en iyileri arasında yer alan Garanti Bankası KOBİ’leri de es geçmeyerek kredi ürünlerini her geçen gün arttırmaktadır. Son olarak esnaflara yönelik çıkardığı Garanti Bankası Esnaf Kredisi, esnafın halinden anlayarak büyüyen ekonomide onlara da bir şans tanımaktadır.

Esnaflara özel tasarlanan bu pakette 60 aya kadar uzayan vadeler bulunmaktadır. Geri ödemelerinizi, ödemesiz dönemli veya eşit taksitli olarak gerçekleştirmeniz mümkündür. 1 ile 60 ay arasında değişen taksitlendirmelerde kredi alt limiti 1000 TL olarak belirlenmiştir. Krediye dair herhangi bir üst limit belirtilmemiştir. Örnek bir ödeme planı çıkartmak gerekirse, 30.000 TL ve 50.000 TL’lik kredi limitlerinde 36 aylık vade süresinde banka,  %1,41’e varan faiz oranı uygulamaktadır. Tutarın 100.000 TL’ye çıkması durumunda bu faiz oranı düşüş göstererek, %1,36 olmaktadır. Bu örnek plan KKDF’den muaf tutulmuştur. Eğer KKDF dahil edilirse, 30.000 TL’lik ödeme planı için faiz oranı %36’yı bulacaktır.

Ayrıca bu ödeme planı eşit taksitli ödemeler için oluşturulmuş olup ödemesiz dönemler için bankayla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kredi tahsis ücretleri de KKDF’nin muaf tutulup tutulmama durumuna göre ödeme planında belirtilmektedir. Ödeme planına yansıtılmaması halinde kredi tahsis ücreti her vade süresi için 550 TL alınırken yansıtıldığı taktirde kredi tutarının binde 5’i kadar alınmaktadır. Kredi başvurularında belge talep edilebilecek olup sigorta primi hesaplamalardan ayrı tutulmaktadır.

Başvurularınız için Garanti Şubelerinin 444 KOBİ 444 56 24’ü aramanız halinde veya Garanti internet şubesi ilgili sayfa aracılığıyla hemen başvur butonuyla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Garanti Bankası’ndan, Garanti Bankası Esnaf Kredisi kampanyası hakkında detaylı bilgiye ulaşmanız da mümkündür.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın