TEB Arsa Kredisi

Google Haberlere Abone Ol:

Bireysel bir kredi türü olarak karşımıza çıkan arsa kredileri, imarlı ya da imarsız arsaların alımında kullanılmaktadır. Türkiye’de az sayıda banka tarafından verilen arsa kredisi, konut kredileriyle benzer şartlar içermektedir. TEB’de arsa kredisi hizmeti sağlayan bankalardandır. TEB Arsa kredisi ile size ait bir evi teminat olarak göstermeniz halinde, evin ekspertiz değerinin %60’ına kadar kredi kullanabilmektesiniz.

 Kullandığınız kredinizin faizi sabit olarak kalarak piyasadaki değişimlerden etkilenmez. Kredi vade süresi boyunca aynı kalır. 36 aya kadar uzayan vade seçenekleriyle rahat bir şekilde ödemenizi yapabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 TEB Arsa Kredisi başvurularınız nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisiyle birlikte gelir belgesi ibraz etmeniz gerekmektedir. Ücretli çalışanlarsanız maaş bordrosu veya antetli kağıda şirket yazısının imzalatılması gerekmektedir. Serbest mesleğe sahip müşterilerse, son 3 yıllık bilançolarını sunmalıdırlar. Vergi Levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi. Son olarak teminat olarak gösterilen gayrimenkulün tapu fotokopisi.

İlginizi Çekebilir:  TEB İş İlanları: 2022 Haziran

Faiz ve Ücret Bilgisi

1-60 ay arasındaki arsa kredisi kullanımlarında %1,45’lik kredi faiz oranının uygulanacağı banka tarafından belirtilmiştir. Kredi için ekspertiz ücreti ve sigorta masrafları da istenmektedir. Kredi kullanımının binde 5’i kadar da kredi tahsis ücreti banka tarafından tahsis edilir. Ekspertiz ücretlerinde il ve ilçeye göre belirtilen Belediye harçları hariç tutulmaktadır. Sigorta priminin 60.000 TL gösterildiği kredi de sigorta bedelinde 5 yıllık toplam prim talep edilmektedir. TEB Arsa Kredisi başvuruları için bankanın şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.