TEB Arsa Kredisi

0

Bireysel bir kredi türü olarak karşımıza çıkan arsa kredileri, imarlı ya da imarsız arsaların alımında kullanılmaktadır. Türkiye’de az sayıda banka tarafından verilen arsa kredisi, konut kredileriyle benzer şartlar içermektedir. TEB’de arsa kredisi hizmeti sağlayan bankalardandır. TEB Arsa kredisi ile size ait bir evi teminat olarak göstermeniz halinde, evin ekspertiz değerinin %60’ına kadar kredi kullanabilmektesiniz.

 Kullandığınız kredinizin faizi sabit olarak kalarak piyasadaki değişimlerden etkilenmez. Kredi vade süresi boyunca aynı kalır. 36 aya kadar uzayan vade seçenekleriyle rahat bir şekilde ödemenizi yapabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 TEB Arsa Kredisi başvurularınız nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisiyle birlikte gelir belgesi ibraz etmeniz gerekmektedir. Ücretli çalışanlarsanız maaş bordrosu veya antetli kağıda şirket yazısının imzalatılması gerekmektedir. Serbest mesleğe sahip müşterilerse, son 3 yıllık bilançolarını sunmalıdırlar. Vergi Levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi. Son olarak teminat olarak gösterilen gayrimenkulün tapu fotokopisi.

Faiz ve Ücret Bilgisi

1-60 ay arasındaki arsa kredisi kullanımlarında %1,45’lik kredi faiz oranının uygulanacağı banka tarafından belirtilmiştir. Kredi için ekspertiz ücreti ve sigorta masrafları da istenmektedir. Kredi kullanımının binde 5’i kadar da kredi tahsis ücreti banka tarafından tahsis edilir. Ekspertiz ücretlerinde il ve ilçeye göre belirtilen Belediye harçları hariç tutulmaktadır. Sigorta priminin 60.000 TL gösterildiği kredi de sigorta bedelinde 5 yıllık toplam prim talep edilmektedir. TEB Arsa Kredisi başvuruları için bankanın şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın