Ana Sayfa Ekonomi Çeyrek Altın Fiyatları Yükselecek Mi?

Çeyrek Altın Fiyatları Yükselecek Mi?

-

Düğünler aldı başını gidiyor ama çeyrek altın alıcısının yüzü bir türlü gülmüyor. Çeyrek altınlar, vatandaşın en çok tercih ettiği araçlardan birisi olurken, yükselişe geçen çeyrek altın fiyatları tüketiciyi düşündürüyor. Bazı tüketiciler ne olursa olsun deyip altın alımlarına devam ederken, bazılarıysa piyasadaki son durumun sıkı takipçisi olmaya devam etmektedirler.

Yatırımcılar da son günlerde, yatırım yapmak konusunda oldukça endişeli günler geçirmektedir. Darbe girişi sonrasında yaşanan hareketliliklerle birlikte altın fiyatlarında bir yükseliş söz konusu olmuştu. İlerleyen günler için de yatırımcıların en merak ettiği soru, çeyrek altın fiyatları yükselecek mi

Geçtiğimiz hafta 15 Temmuz sonrası yeni haftaya kadar 3 TL’ye kadar bir artış gösteren çeyrek altın fiyatları, yeni haftayla beraber düşüş yaşamaya başladı. Çeyrek altın yeni haftayla beraber 203 liradan alıcısını bulurken, 208 liradan satışa çıktı.

Altın fiyatlarındaki bu düşüş yatırımları tekrar harekete geçirebilir veya daha fazla düşmesini beklemeye itebilir. Gram altın fiyatlarıysa 127,10 alış fiyatı ve 127,12 üzerinden satış fiyatı sağlamaktadır. Cumhuriyet altını için alış fiyatı yeni günde, 838 lirayken satış fiyatı 851 lira olmuştur. Yarım altın fiyatları 406 liradan alıcı bulurken 416 liradan satış göstermektedir.

Çeyrek altın fiyatlarındaki ve altın fiyatlarındaki bu düşüş dolar kuru ve döviz kuru için de düşüşün habercisidir. Piyasalardaki son verilere göre döviz kuru da sakin bir hal izleyerek ufak düşüşler yaşamaya başladı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,250BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
30TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler