Finansbank’tan 180 Ay Vadeli Konut Kredisi

Google Haberlere Abone Ol:

180 Ay Vade Seçeneği

Finansbank konut kredisinde 180 aya kadar vade seçeneği var. Bu uzun vade seçeneği ile aldığınız krediyi kolayca geri ödeyebilirsiniz. Bu konut kredisini sadece TL olarak alabiliyorsunuz. Bu kredide yüzde 1,20 oranında kredi faizi uygulanıyor. Ayrıca bu kredide sizden DASK primi, uzman incelemesi için ücret, hayat sigortası, konut sigortası, re finansman ücreti, tahsis ücreti ve taşınmaz rehin ücreti alınacaktır.

Bu kredide kredi tahsis bedeli olarak kredi bedelinin yüzde 0,5’i tahsil edilmektedir. Örneğin 100 bin TL kredi alırsanız banka 500 TL kredi tahsis ücreti alacaktır.

Banka bu kredide satın alacağınız konutun uzman incelemesi sonrasında değerinin yüzde 75’ine kadar kredi veriyor. Örneğin 200 bin TL’lik bir konut için 150 bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Bu krediden sadece tapu üzerinde konut tipi mesken olan konut alırken yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

Banka bu kredide sizden teminat olarak satın alacağınız evin ipoteğini istemektedir ve bu genelde yeterlidir. Genelde kefil şartı aranmamakla beraber banka gerekli görürse sizden kefil talep edebilir.

Finansbank’ın bu konut kredisine başvuru için bazı belgeler gerekiyor. Bu belgeler satın alınacak olan konutun tapu fotokopisi, kimlik belgesi, güncel tarihli adres teyit etmek amaçlı fatura, maaş bordrosu ya da başka geliri olanlar için gelirlerini belgeleyen diğer belgeler gereklidir.

Bu krediye başvuru sırasında sizden ek belgeler ve teminat talep edilebilir. Finansbank’ın bu kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak ya da başvuru yapmak için size en yakın Finansbank şubesine gidebilirsiniz. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.