Altın Rekora Yaklaştı

0

Altın 131 Lirayı Gördü

Altın fiyatları sabahın erken saatlerinde artışa geçti ve 131,10 TL civarlarına çıktı. Daha sonra düşüşe geçen altın fiyatları öğleden sonra 128,48 TL’ye kadar geriledi. Ancak akşama doğru tekrar hızla yükselen altın rekor denemesi yaptı. Altının gram fiyatı akşam saatlerinde 131,22 TL’ye çıktı. Geri düşüşe geçen altının gram fiyatı şu sıralarda 130,40 TL civarında seyrediyor.

Çeyrek altın piyasada şuanda 208 TL’den alınıyor ve 213 TL’den satılıyor. Altının ons fiyatı ise şuanda 1318 TL civarlarında seyrediyor. Cumhuriyet altını ise 852 TL’den alınıp 865 TL’den satılıyor.

Dolar 3 TL Üzerinde Seyrediyor

Dolar fiyatları da artıştaydı. Özellikle darbe girişimi sonrasında artışa geçen dolar fiyatları 3 TL üzerine çıkmıştır. Bugünde 3 TL altına inmeyen dolar gün içinde çok dar bir aralıkta inişli çıkışlı seyir izledi. Bugün dolar en düşük 3,02 seviyelerini gördü. Akşam saatlerinde artışa geçen dolar fiyatları 3,09 düzeylerine çıktı. Tekrar düşüşe geçen dolar şuanda 3,08 TL civarında seyrediyor.

Euro 3,5 TL’ye Yaklaştı

Euro fiyatları da gün içinde arttı. Euro öğle saatlerinde düşüş yaşayıp 3,32 seviyelerini görse de tekrar artışa geçti Akşam saatlerinde tekrar artışa geçen Euro 3,40 düzeylerine çıktı. Sonra ani bir düşüşle 3,38 düzeylerine inen Euro şu sıralarda tekrar artışa geçti. Euro şuanda 3,40 seviyelerinde seyrediyor.

İngiliz Sterlini 4 TL’yi Aştı

Brexit kararı ardından düşen İngiliz sterlini darbe girişimi sonrasında fiyatını artırdı. Gün içinde durgun bir seyir izleyen Sterlin fiyatları en düşük 3,95 düzeylerine geriledi. Ancak akşam saatlerinde artışa geçen sterlin 4,07 düzeylerine kadar çıktı. Sonrasında hafif bir düşüş yaşayan sterlin şu sıralarda 4,68 civarlarında bulunuyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın