Albaraka Türk’ten Konut Finansmanı Fırsatı

0

120 Aya Kadar Vade Seçeneği

Albaraka Türk konut finansmanında banka size 120 aya kadar vade seçeneği sunuyor. Bu sayede de aldığınız finansmanı geri kolayca ödeyebilirsiniz. Ayrıca geri ödemeleriniz için farklı yollar tercih edebilirsiniz. Geri ödemelerinizi aylık olarak eşit taksitleri halinde, 2 ayda bir, 3 ayda bir ya da sizin istediğiniz gibi esnek ödeme koşulları ile geri ödeyebilirsiniz.

Bu konut finansmanında banka alacağınız evin uzman incelemesi değerinin yüzde 75’ine kadar finansman desteği sağlıyor. Ayrıca şuanda sahip olduğunuz başka gayrimenkulleri teminat olacak göstermek suretiyle konutun uzman incelemesi değerinin tamamında kadar finansman desteği sunuyor. Örneğin alacağınız konutun uzman incelemesi değeri 200 bin TL ise banka size 150 bin TL’ye kadar finansman sunuyor. Ancak ek teminat göstermeniz halinde 200 bin TL’ye kadar finansman alabilirsiniz.

Banka bu konut finansmanında 1 ila 60 ay arasındaki vade seçenekleri için yüzde 1,20 oranında kar oranı uygulamaktadır. 61 ay ila 120 ay arasındaki vade seçeneklerinde ise yüzde 1,25 oranında kar oranı uygulanıyor.

Bu finansmandan yararlanmak için konut kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusunu ibraz etmeniz gerekmektedir. Albaraka Türk bankası aracılığı ile gayrimenkul sigortası ve zorunlu deprem sigortası yaptırabilirsiniz. Ayrıca kredi vadesi süresince hayat sigortası da yaptırabilirsiniz. Bu konut finansmanından yararlanmanız durumunda KKDF ve BSMV ücretlerinden muaf olacaksınız. Bu finansman hakkında daha detaylı bilgi almak ya da başvuru yapmak için size en yakın Albaraka Türk şubesine gidebilirsiniz.

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın