Emekli Maaşları Zam Farkı Ne Zaman Ödenecek?

Google Haberlere Abone Ol:

Sosyal Güvenlik Kurumu, bir süredir emekliler için ve devletten aylık alan birçok vatandaş için bazı tasarılar planlıyordu. Bu tasarıların ve planların birçok emekli tarafında heyecanla beklendiği dönemde sonunda yüz güldürecek haber geldi. Zam farkı geliyor! Peki emekli maaşları zam farkı ne zaman ödenecek?

Sosyal Güvenlik Kurumu, emekli maaşları ve dul-yetim aylığı gibi ödemelerde düzenlemeye giderek son düzenlemelere ilişkin bazı açıklamalar gerçekleştirdi. Zam farkının uzun zamandır söz konusu olduğu emekli maaşlarına farklar, 1 Temmuz 2016 tarihinden geçerli olmak üzere ödeneceği belirtildi.

Emeklilik, malüllük, vazife malüllüğü, dul ve yetim aylığı gibi hususların yer aldığı Sosyal Güvenlik kurumunun açıklamasında, bu aylıkları alan kişiler için duyurular da yayımlandı. 2.040.149 kişinin merakla beklediği bu haberin emekli maaşlarına zam bekleyenleri çok sevindirecek. Aylıklarında oluşan zam tutarları, emeklilerin ve düzenlemeden yararlanacak diğer kişilerin ödemeleri bankalarına veya PTT şubelerine gönderilecek.

1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak emekli maaşları farkının 22 Temmuz 2016 tarihinde yatırılacağı bildirildi. Düzenlemeye ilişkin kapsamda Mayıs, Haziran, Temmuz dönemlerine binayen aylık alanlar Temmuz ayı olmak üzere 1 aylık tutarında; Haziran, Temmuz, Ağustos döneminde aylık alanlarsa Temmuz ve Ağustos ayları dahilinde 2 aylık tutarında; Temmuz, Ağustos, Eylül döneminde aylık alanlar içinse Ağustos ve Eylül ayları dahil tutularak 3 aylık tutarında; aylıklarını her ay alan emekliler Temmuz ayına ait 1 aylık fark alacaklardır. Toplam fark ödemesi olarak SGK 274.000.857,94 TL bildirmiştir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.