Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu nedir? Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Kredi Notu Sorgulaması İnternetten Nasıl Yapılır! Detaylar İçin...

Google Haberlere Abone Ol:

Bankalar, uygun görmesi halinde ihtiyaçlarınız dahilinde sizlere kredi imkanı sağlamaktadır. Ev, taşıt, ihtiyaç kredileri için bankalara başvurarak kredi alırsınız. Peki bankalar neye göre kredi vermektedir? Bankaların kredi vermesindeki öncelik kredi notunuza bağlıdır. Kredi notu nedir? Kredi notu nasıl öğrenilir?

Kredi notu, bankaların finansman ve kredi desteği sağlayacağı zamanlarda, borç ödeme ve bankayı ne kadar aktif kullanıp kullanmadığınız gibi kriterler baz alınmaktadır. Bu kriterler ışığında mali bir analiz gerçekleştirilir. Eğer mali analizin sonucu yüksekse kredi kullanmanız o kadar güç olmayacaktır. Kredi notunuz ne kadar yüksekse o kadar kolay kredi kullanırsınız.

Kredi notumu nasıl öğrenirim sorusuna gelinirse, bankalar tarafından çeşitli kuruluşlar aracılığıyla bu mümkün. Kredi Kayıt Bürosu, kredi notunuzu öğrenebileceğiniz bir kuruluştur. Kredi notunuzu Findeks adlı özel internet sitesi aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz.

Bu site üzerinden sorgulama yapmak isteyenlerinse öncelikle üyelik gerçekleştirmesi gerekiyor. Üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra kredi notunuzu gerekli bilgileri girerek gerçekleştirebilirsiniz ancak bunun için ücret talep edilmektedir.

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulamalarınızı bankalar aracılığıyla da gerçekleştirmeniz mümkün. Ancak bunun için bankalar müşterileri olma koşulunu öne sürmektedir. Müşterisi olduğunuz banka varsa internet bankacılığı aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Bankalardan da bu işlem için sizden ücret talep edilmekte olup bankadan banka farklılık göstermektedir.

Sıralanan seçeneklerin yanında Turkcell’in de kredi notu öğrenmek için hizmet verdiği belirtilmekteydi. Ancak diğer alternatiflere nazaran Turkcell’i Sms yoluyla bilgilendirmesi daha maliyetli bir hal almaktadır. Bu yüzden Findeks internet sitesi 5,5 TL + KDV (6,49 TL KDV Dahil Fiyatı) gibi bir ücretle daha cazip bir fırsat haline gelmektedir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.