İş Bankası, kadınlar için kendi içinde yeni bir dönem başlatıyor. Kadın Girişimci Kredisi’yle, kadınlara İş Bankası’ndan destek. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Atatürk’ün kadınlar için sunduğu haklar dahilinde kadının sosyal statüsü her geçen gün artmıştır. Ev yaşamının dışında iş hayatına da elini atan kadınlar kendi işlerini kurmal için girişimci rollere bürünmüşlerdir.

Kadınların son yıllarda girişimcilik alanında artan faaliyetleri birçok kurum ve kuruluşun da dikkatini çekmiştir. Kadına yönelik destek bu kapsamda büyük bir artış göstermiştir. Birçok banka da bu bağlamda Kadın Girişimciye Destek Paketleri sunmuştur.

Bu girişimlerin arasına İş Bankası da imzasını atmıştır. İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi, kadın girişimcilere özel düzenlenmiş bir kredidir. Kadınların ekonomiye katılımını destekleyen İş Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan Kadın İşletmelerine verilen destek dahilinde sağladığı fon ile işini büyütmek isteyenlere uygun faiz oranları sunuyor.

Kadın Girişimci Kredisi’nden yararlanacak kişilerin 250 kişiden daha az çalışana sahip olması, yıllık cironun 50 milyon Euro’dan veya bilanço 40 milyon Euro’dan düşük olması gereklidir. Kadın Girişimci tanımına da uyulması gerekmedir.

Kadın girişimciler için düzenlenen kredi de faiz oranı %1,21’dir. 36 aya kadar uzayan kredinin vade süresi ilk 3 ay ödemesiz veya ilk 6 ay ödemesiz olarak gerçekleştirilebilir. Kredi için belirlenmiş üst limit 50.000 TL’dir. Kredi tahsis ücreti olarak çekilen kredinin binde 5’i tahsil edilecektir. Başvurularınız için İş Bankası başvuru kanallarını kullanabilirsiniz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın