Bank Asya Kapatıldı

0

Uzun süredir satışının gündem de olduğu Bank Asya kapatıldı. Geçici süreliğine kapatılması kararlaştırılan bankanın, kapalı kalma süresinin azami olarak 6 ay olduğu belirtildi. TMSF tarafından geçiçi olarak faaliyetleri durdurulan banka, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada bu süre zarfında hiçbir bankacılık  faaliyetinin yapılamayacağını bildirdi.

Kredi ve kredi kartı ödemesi dışında herhangi bir işlemin yapılamayacağını belirten banka geçici bir süre bunun mümkün olmayacağını açıkladı. Kredi kartı ve  diğer kredi ödemeleriniyse Birleşik Fon Bankası Merkez Şubesi’ndeki belirtilen hesap numaralarına yatırılması gerektiğini belirtmiştir. Ödemeleri Alıcı olarak Asya Katılım Bankası A.Ş’yi seçip açıklama kısmında TC kimlik, cep numaranız ve kredi kartı no alanlarını doldurmanız gerekmektedir.

Detaylı bilgi almak isteyen müşteriler, 0850 222 48 88 / 0 216  633  50 00 numaralarını arayarak  detaylı bilgi de edinebilmektedir. Ayrıca internet sitesinde bulunan IBAN numaralarıyla kredi ödemelerinizi de gerçekleştirmeniz mümkün.

20 yıl önce kurulan banka 4 aydır TMSF’nin kontrolü altındaydı. 1996’da kurulan banka Türkiye genelinde 200 şubeye sahip. 18 Temmuz’da geçiçi olarak durdurulan banka, 15 Temmuz’da da işlem sırası kapatılmıştı. Bank Asya’nın hisselerinin satışa çıkarılması işlemiyse ilk olarak 23 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşmişti.

Satışların hisselerinin 17 Haziran 2016 tarihine uzatılmasıyla da bir sonuç alınamayınca son olarak 15 Temmuz 2016’ya uzatılmıştı. Herhangi bir teklifin gelmemesinden ötürü de Bank Asya’nın işlemleri durdulmuştu.

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın