Et Fiyatlarına İndirim Haftaya

0

Et ve Süt Kurumu İndirim Yaptı

Et ve Süt Kurumu İstanbul ilindeki işletmelere karkas et satıyordu. Kurum ithal olan bu karkas eti piyasaya göre zaten ucuza veriyordu. Ancak et fiyatları yine düşmeyince Et ve Süt Kurumu yine indirime gitti. Artık Et ve Süt Kurumu işletmelere daha düşük fiyata ithal karkas et satacak. Böylece de et fiyatları azalacak. Bu indirimin ise haftaya tüketiciye yansıması bekleniyor.

Ülkemiz genelindeki et tüketiminin yaklaşık olarak yüzde 25’inin gerçekleştiği İstanbul’da işletmelere Et ve Süt Kurumu 22 TL’den karkas et satacak. İstanbul’a özel olan bu et satışı ile bu ildeki fiyatların aşağı inmesi bekleniyor. Bu indirimler sayesinde fiyatlardaki ucuzlamanın ülke geneline yayılması da amaçlanıyor.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı olan Fazlı Yalçındağ konu hakkındaki sorulara cevap verdir. Son dönemlerde ciddi şekilde artan et fiyatlarının azalması için çalışmalar yapılıyor. Yalçındağ açıklamasında İstanbul’u kontrol altında tutarlarsa çok şeyi kontrol altında tutacaklarını belirtti. Yalçındağ bütün Anadolu’ya aynı fiyattan et verilmesini istediklerini bunun için de gerekli makamlara isteklerini ilettiklerini söyledi.

Kasapların müşterilerin istekleri doğrultusunda et aldıkları için bu ete fazla talep etmediğini aktaran başkan yemek sanayisinin ve zincir mağazaların bu ete yüksek ilgi gösterdiğini söyledi. Uygulamanın et fiyatlarına etkisinin haftaya net olarak görüleceğini de sözlerine ekledi. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın