Ticari Kredi Veren Bankalar

0

Ticaret, bir malın alım – satım işlemlerinden kâr ve kazanç elde etmek için yapılan eylemler olarak nitelendirilmektedir. Günümüzde ticaret, para karşılığı hizmet ve mal takasının gerçekleşmesi şeklinde olmaktadır. Eski çağlarda bu durum daha çok ekonomik değeri olan nesnelerin değiş tokuşu şeklinde gerçekleşmekteydi.

Ortaçağa kadar dayanan çok eski bir geçmişi olan ticaret günümüz ortamında daha rekabetli ve riskli bir girişimdir. Çünkü birçok ürün için pazar payı büyümüş ve yeni bir ürünün piyasaya sürülmesi de tüketicilerin dikkati ve eğilimi doğrultusunda kazanç elde edilmektedir. Ticaretin bu zorlu şartlarında kimi zaman nakit para ihtiyacının zorluğunu da yaşayanlar olabilir. Bu zorlu dönemlerde birçok kişi finansal kuruluşların desteğini alma yoluna gitmişlerdir. Ülkemizde finansal kuruluşların en yaygın ve büyük olanlarıysa bankalardır. Bankalar birçok ürün ve hizmetle finansal desteğe ihtiyaç duyan müşterilerine bunu sağlamaktadır.

Bu bağlamda ticari kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Ticari kredi desteği sağlayan bankalar; taksitli, gayri nakdi, nakdi, dış ticaret kredileri, işletme kredileri, iskonto kredisi, spot krediler gibi kredi fırsatları tanımaktadır. Genellikle bankaların Ticari/Kurumsal sekmeleri üzerinde ulaşılabilen bu krediler, şirketiniz için ticari kredi çekmenize olanak sağlamaktadır. Her bankanın ticari krediler için sağladığı ödeme planları da farklılık göstermektedir.

Ticari Kredi Veren Bankalar Listesi

-Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Anadolubank, Denizbank, İng Bank, Finansbank, Türkiye Finans, Şekerbank, Albaraka Türk, Burgan Bank.

Bu bankalar dışında da ticari kredi veren bankalar bulunmaktadır. İşiniz için kullanacağınız ticari kredileri bu bankalar şubelerinden bilgi alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın