Bir İş Başvurusunda Nitelikler Ne Kadar Önemli?

0
Bir İş Başvurusunda Nitelikler Ne Kadar Önemli?

Niteliklerinizin iş bulmada önemli olduğu ve birçok pozisyon için gerekli olduğu doğrudur. Ancak diğer birçok işte, sizi işe alanlar tarafından fark edilmenizi sağlayacak çok daha fazla şey var. Sektörünüzde ilerlemenize yardımcı olacak diğer yönlere ve sahip olduğunuz eğitim seçeneklerine de göz atmalısınız.

Başlıklar

Deneyim

Tamam, bu her zaman elde edilmesi en kolay şey değil, özellikle de kariyerinizin başlangıcındaysanız. Ancak bu, bir başvuru yaparken vurgulanması gereken en önemli şeydir. Öncelikle, sahip olduğunuz deneyimin iş tanımıyla eşleştiğinden ve önceki işlerinizi açıklarken pozisyonunuzun gerektirdiklerini yerine getirme yeteneğinizi gösteren başarı örnekleri verdiğinizden emin olmalısınız. Okuldan yeni mezun oluyorsanız, çok az deneyiminiz varsa ya da hiç deneyiminiz yoksa, eğitiminizdeki çalışmalardan ve deneyimlerden, hatta gönüllü pozisyonlardan veya sosyal yaşamınızdan örnekler göstermeye çalışmalısınız.

Mülakat Tekniği

Bir İş Başvurusunda Nitelikler Ne Kadar Önemli? - Bir İş Başvurusunda Nitelikler Ne Kadar Önemli 1
Bir İş Başvurusunda Nitelikler Ne Kadar Önemli?

Bir mülakata katılmak, sözlü bir sınava benzer. Size sorular sorulur ve sizden kendinizi pazarlayabileceğiniz sunum yapmanız istenir. Her soruyu cevapladığınızdan ve cevaplarınızı iş pozisyonuyla ilgili göründüğünden emin olun.

Doğru Nitelikleri Seçme

Belirli bir kariyer CV’niz yoksa, eğitim kursları seçiminizi düşünmeye dikkat edin, çünkü size gereken en iyi eğitimsel veya pratik becerileri veren belirli kurslar vardır.

Referanslar

Referansların nadiren kontrol edildiği ve bu nedenle o kadar da önemli olmadığı söylenir, ancak bu doğru değildir ve bazı durumlarda olsa bile yine de neden risk alırsınız? Eğer kötü bir referans eklerseniz ve kontrol edilirse, neredeyse kesinlikle başvurunuza zarar verecektir. Sizi desteklemeye istekli iyi referanslarınız varsa, bunu göstermelisiniz.

Kuşkusuz, sosyal ağ kurmak iyi bildiğiniz şey değil. Sektörünüzde mümkün olduğunca ağ oluşturmanız önemlidir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın