Ana SayfaEkonomiEmekliler Zamlı Maaşlarını Bu Ay Alacak

Emekliler Zamlı Maaşlarını Bu Ay Alacak
E

-

87 TL’den 380 TL’ye Kadar Zam

Emekli maaşlarına zam oranları belli oldu ve zamlı maaşlar ödenmeye başlandı. Emekliye zam olarak BAĞ-KUR ve SSK’dan emekli olanlara en az 87 TL en fazla da 380 TL zam yapıldı. Ülkemizde yaklaşık 11 milyon emekli maaşı alıyor. Bu yıl emekliler için avantajlı bir yıl oldu. Ayrıca emekli olup halen BAĞ-KUR kapsamında çalışmakta olan vatandaşlardan yapılan yüzde 10 oranında kesinti de kaldırıldı. Bu kesintinin adı Sosyal Güvenlik Destek Primiydi. Bu sayede bazı emekli maaşlarına artmıştı.

Emekliye Promosyon da Gelecek

SGK ile Bankalar arasında bir süredir promosyon hakkında görüşmeler yapılıyor. Bankalar ile SGK arasında promosyon konusunda çetin pazarlıklar oluyor. Bankalar verdikleri teklifi yükseltmiyor. Bu yüzden de emekliye promosyon halen belli olmadı. Bankalar yıllık 100 TL promosyonda diretirken SGK daha fazla promosyon verilmesini istiyor. Bankalar SGK tarafından maaşların bankaya birkaç gün erken ödenmesi halinde daha fazla promosyon verebileceklerini belirtiyor. Bu rakamı bu durumda 150 TL’ye çıkartabileceklerini söylüyor. Ancak emekliler bu promosyona olumlu yaklaşmıyor. Emeklilerin bu konudaki beklentisi en az bir maaş düzeyinde ancak bankalar 100 TL gibi çok düşük bir promosyon önerisi sunuyor.

SGK bu promosyonun daha fazla olması için birçok senaryo üzerinde çalışmaya başladı. Ancak 100 TL’de direten bankaların bu promosyonu artırmaya hiç sıcak bakmamaları görüşmeleri tıkıyor. SGK farklı öneriler ile daha fazla promosyon verilmesini sağlayabilir. Emekliler merakla bu görüşmelerin neticesini bekliyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol