İş Bankası Tüketici Destek Kredisi

Google Haberlere Abone Ol:

Evlilik masrafları, tamamlanmayan konut harcamaları, arsa alımı, konut tadilatları gibi ticari amaç gütmeyen amaçlarla kredi almak isteyenler İş Bankası’na. Orta düzey veya üst düzey gelir eden ücretli ve emeklilerle beraber yine benzer gelir düzeyine sahip serbest meslek sahiplerinin çekebileceği İş Bankası Tüketici Destek Kredisi, ipotekli konut finansman sistemi kapsamında verilmektedir.

Kredi kapsamında kooperatif hisse alımı, konut kredisi bitmemiş olup koşullara uymayan bitmemiş konut alımları gibi faaliyetler de bireysel nakit ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik kullandırılan kredilerdir.

Ayrıca şehir belediye sınırları içerisinde kalan kat mülkiyeti esasınca iskan raporu veya raporun gecikmesi durumunda iskana elverişli olunması halinde, ipotek konulacak olan konutun maksimum %50 ekspertiz değeri kadar İş Bankası Tüketici Destek Kredisi kullanımına izin verilmektedir. Sahip olunan konutların teminatının sağlanması halinde Tüketici Destek Kredisi BSMV’den muaf tutulmaktadır.

Konut tadilatı haricinde kullanılan kredilerdeyse KKDF muafiyeti olmayacaktır. 1 ve 36 ay arasında değişen vade süreleriyle Tüketici Destek Kredisi faiz oranı %1,40’tır. Kredi tahsis ücreti olaraksa kredi tutarının binde 5’i kadar ücret talep edilmektedir. Ekspertiz ücreti olarak 750 TL belirtilmiştir. İpotek

Tesis Ücreti olaraksa 110,63 TL banka tarafından kredi kapsamında istenmektedir. 100.000 TL ve 36 ay vade süresi baz alınırsa yıllık maliyet %22,2321 olacaktır. Banka gecikme bildirim ücreti almamaktadır. Tüketici Destek Kredisi için İş Bankası şubelerine başvurarak kredinizi alabilirsiniz.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.