Kuveytturk Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı

1989 yılında özel finans kurumu olarak kurulan banka, günümüzde birçok bankacılık faaliyeti sağlayarak hizmet vermektedir. Müşterilerinin memnuniyetini önde tutarak yeni politikalar izlemeye devam etmektedir.

Evlenenlerin yanında da finansaş yardım sağlayan banka, devlet katkılı çeyiz hesabı hizmeti sunmaktadır. Yatırımın hem piyasaya kazandırılması hem de tüketicinin iyiliğinin sağlanması için çalışmaktadır. Kuveytturk Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı, evliliğe hazırlanırken birikimlerinizin oluşmasına katkıda bulunur.

Çeyiz hesabı, 3 yıl vade seçeneği içermektedir ve TL cinsinden açımı yapılmaktadır. Çeyiz hesabına, devlet katkısı %20’ye kadardır. Ödemeler 3 aylık periyotlar halinde yapılmaktadır. Ödemeler aylık dönemler için minimum 105,58 TL ile gerçekleştirilmektedir. Maksimumsa, 1055,80 TL şeklindedir. 3 aylık dönemler için 3187,40 TL’dir.

Kuveytturk Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı, kullanan müşteriler birden fazla çeyiz hesabı açamazlar. Bir yıl içerisinde maksimum iki kere para çekebilirsiniz. Üst limitlerin aşılmaması koşuluyla ek para girişi sağlanabilir.

Çeyiz Hesabı Koşulları

27 yaşını doldurmadan yapılacak evliliklerde geçerli olan hesap, evllik tarihinden 3 yıl önce düzenli ödemelerin yapılmasını konu alır. Ödeme planı şartlarının ihlal edilmemesi gerekmektedir. Kuveytturk şubelerine başvurularak çeyiz hesabı açtırılması mümkündür. 18 yaşından küçük müşteriler için veli veya vasi açım yapabilir. Hesap kapsamında, stopaj kar oranı brüt olarak %10’dur. Çeyiz hesabını ortak açma durumu olamaz ve bankalar arasında transfer yapılamaz.  Ödeme planı ve çeyiz hesabıyla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için Kuveytturk kampanya sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.