HSBC 2016 Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

0

Ülkemizde uzun yıllardır faaliyet halinde olan HSBC, müşterileri fırsatlarla buluşturmanın öncülüğünü yapan bankalardandır. Şirketlerden bireylere kadar ekonomik bir büyüme sağlayarak, gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Sunduğu ihtiyaç kredileri de, ürünlerinin bir kısmını oluşturan parçalardır.

Her banka gibi HSBC’de bu ürünlerden kendine belirli bir pay almaktadır. Faizlerle bu payı kendine saklayan HSBC, her geçen gün sermayesini büyütme hedeflerini yenilemektedir. İhtiyaç kredilerini halkın hizmetine sunarak onların da büyümek için hedeflerine destek olmaktadır.

HSBC İhtiyaç Kredi Faiz Oranları ve Ücretlendirme

Değişen ve artan birçok ihtiyacınıza cevap veren kredilere; online olarak, telefon bankacılığı ile, internet bankacılığıyla ve şubeler aracılığıyla başvurabilirsiniz. HSBC ihtiyaç kredi faiz oranları, standart ihtiyaç kredileri için %1,29’dan başlayan faiz oranları içermektedir. Kredi notunuzun değerlendirmesine göre size biçilen faiz oranları kredinizde etkili olacaktır.

Kredi notu yüksek olanlar için bu faiz oranı, 36 ay vadede %1,29 oranında sabit kalırken, kredi notu düşük olanlar için bu oran %1,59’a çıkmaktadır. Diğer bir kampanya olan Advance & Premier İhtiyaç Kredisi Kampanyası’nda faiz oranları %1,20’ye kadar düşmektedir. Yine yüksek kredi notu durumunda bu kredi notu kredi faiz oranları %1,20 olurken düşük kredi notu durumunda kredi faiz oranları, %1,39’a çıkabilmektedir. Her iki seçenek de 36 ay vade süresince sabit kalmaktadır.

Kredi tahsis ücreti olarak her kredi tutarının binde 5’i kadar alınmaktadır. 2.500 TL üzerindeki kredilerdeyse, Ferdi Kaza Sigortası talep ediliyor. BSMV ücreti kredi tahsis ücretinden ayrı tutulmaktadır. Bu kredi kampanyaları faiz oranları, 31 Aralık 2016’ya kadar geçerli oranlardır.

Advance & Premier Kredi Kampanyası kapsamında 10.000 TL’lik örnek tutar baz alınırsa, %1,20’lik faiz oranı ve 36 ay vade süresinde aylık taksitler, 358 TL olacaktır. %1,39 faiz oranındaysa, 372 TL olacaktır. Standart ihtiyaç kredisinde bu taksitler bankanın yapacağı hesaplamaya göre belirlenmektedir.

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın