Ana SayfaKredilerKredi Kartı Faiz Oranları 2016

Kredi Kartı Faiz Oranları 2016
K

-

Kredi kartları küçük çaplı alışverişler için vazgeçilmez para kaynaklarından bir tanesidir. Sağladığı avanslar ve taksit özellikleri sayesinde, birçok alışverişte kullanılmaktadırlar. Giyimden diğer birçok sektöre avantajlı kampanyalar sunulmaktadır.

Birçok tüketicinin paraya sıkıştığı, gündelik ihtiyaçlarına para yetiştiremediği veya ay sonuna doğru nakit sıkıntısı çektiği malumdur. Bu durum karşısında bankaların tüketiciye yönelik kâr silahları kredi kartlarıdır. Birçok banka, kredi kartı satışı için birbiriyle yarışır. Devlet kredi kartına ilişkin bazı düzenlemelerde bulunsa da bu tüketicinin harcama çılgınlığını bir nevi dizginlemektedir.

Kredi kartı kullanmadan önce hangi bankadan kredi kartı alındığı önemlidir. Çünkü kredi kartı faiz oranlarının yanında kredi kartının sağladığı avantajlar daa önemlidir. Bazı kredi kartları anlaşmalı iş yerleriyle indirimler ve bonus puanlar vermektedir. Kredi kartı faiz oranlarının ne olduğunu merak edenler içinse, 2016 yılı TCMB verilerinde, uygulanan en yüksek faiz oranları belirlenmiştir.

Kredi kartı faiz oranları en yüksek aylık akdi faiz oranı (nakit çekilişler dahil tutularak), %2.02’dir. Tüm bankalar için bu oran belirlenmiştir. Hemen hemen her banka %2,02’lik bir faiz oranıyla işlem hizmeti vermektedir. En yüksek gecikme faiz oranlarıysa, %2,52’dir.

Bazı bankalarda (katılım bankaları) bu oran düşürülebilmektedir. ABD doları ve Euro esas alınırsa en yüksek aylık akdi kredi kartı faiz oranları(çekilişi dahil), %1,62’dir. En yüksek gecikme faiz oranlarıysa %2,12’dir. Kredi kartı hizmeti veren bankalar; Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, HSBC, Vakıfbank, Halk Bankası, Yapı Kredi Bankası, Odeabank, PTT şubeleri, TEB ve bunun gibi birçok özel banka bu hizmeti sağlamaktadır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,251BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,412TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol