Fibabanka 2016 Güncel Konut Kredi Faiz Oranları

0

Günümüzde konut almanın birçok zorluğu da beraberinde getirdiği bilinmektedir. Konut fiyatları değişen ekonomik şartlar ve siyasal dalgalanmalar sebebiyle zaman zaman artış gösterebilmektedir. Konut fiyatlarındaki bu artış da tüketicinin alım gücünü azaltmaktadır.

Alım gücü azalan tüketici çareyi finansal destek alabileceği kuruluşlarda bulmaktadır. Birçok banka konut kredisi desteği sağlayarak tüketiciye yardım sağlamaktadır. Ancak bankalar da bu kredilerden faiz oranı gibi belirli komisyonlar almaktadır.

Bankaların faiz oranları değişiklik gösterirken Fibabanka 2016 Güncel Konut Kredi Faiz Oranları da bazı krediler için Mart ayında güncellenmişti. Güncellenen faiz oranları konut almak isteyenlerin bilgisine sunulmaktadır.

Güzel Evim Konut Kredi Faiz Oranları

Fibabanka güncel konut kredi faiz oranları, Güzel Evim konut kredisi için Mart ayında belirlenmişti. %1,10’dan başlayan faiz oranlarıyla diğer bankalara nazaran daha uygun bir faiz oranı sunan banka, 120 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır.

Değişen kredi faiz oranları kredi tutarına bağlı olarak belirlenmektedir. 500.000 TL’ye kadar olan krediler için banka %1,10 gibi faiz oranları belirtirken 500.000 TL ve 750.000 TL arası %1.13’lük faiz oranları belirtmiştir. Kredi tahsis ücreti içinse kredi tutarının %0,5’i alınmaktadır. 60 ay vadeli 100.000 TL’lik kredilerde %1,04 gibi kredi faiz oranları da örnek tablo üzerinde belirtilmiştir.

Standart Konut Kredi Faiz Oranları

Fibabanka güncel konut kredi faiz oranları, Standart Konut kredisi kullanmak isteyenler için %1,19 faiz oranları içermektedir. 60 aya kadar bu oranda sabitlenen kredi faiz oranları, 61-120 ay arasında %1,29’a çıkmaktadır. Kredi tahsis ücreti olarak yine kredi tutarının %0,5’i alınmaktadırç

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın