Çeyrek Altın 212 TL’den Satılıyor

0

Altın Fiyatları Yükselişe Geçti

Altın fiyatları darbe girişimi sonrasında artış göstermişti. Hatta 21 Temmuz Perşembe günü 131,38 TL ile son günlerdeki en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bu seviyeye ulaştıktan sonra kar satışları gibi bazı etkenlere yüzünden düşüşe geçen gram altın fiyatları 130 TL altına inmişti. Hatta 25 Temmuz günü 128,49 TL ile son günlerdeki en düşük seviyesine ulaştı. Ancak tekrar yükselişe geçen altın fiyatları 130 TL barajı etrafında geziniyor. 130 TL’nin bir üstüne çıkıp bir altına inen gram atlın fiyatları şuanda ise 129,92 TL civarında bulunuyor.

Dolar Kritik Sınır Altına İndi

Dolar fiyatları darbe girişimi ardından bir türlü düşmüyordu. Hızla artan dolar fiyatları 3,08 TL civarına çıkmıştı. Ancak düşüşe geçen dolar şu sıralarda 3 TL altına indi. Gün içinde öğleden sonra hızlı bir düşüş yaşayan dolar fiyatları tekrar kısa bir süreliğine 3 TL üzerine çıksa da tekrar düşüşe geçti. Dolar fiyatları şu sıralarda 2,98 civarlarında bulunuyor.

Dolar fiyatlarındaki bu düşüşte ABD’de açıklanan büyüme verileri de etkili oldu. ABD’de büyüme verileri beklentilere göre çok düşük geldi. Buda dolar fiyatlarının düşmesine neden oldu. ABD’de büyüme ikinci çeyrekte yüzde 2,6 olarak beklenirken yüzde 1,2 oranında gerçekleşti.

Euro Fiyatları Artışta

Euro fiyatları son günlerde düşüşe geçmişti. Hatta darbe girişimi sonrasında 3,40 düzeylerine çıkan Euro fiyatları düşüşe geçmişti ve 3,33 düzeylerine kadar gerilemişti. Ancak tekrar artışa geçen Euro fiyatları çok az bir atışla şu sıralarda 3,34 TL civarlarında seyrediyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın