Ana Sayfa Gündem Vakıfbank Katar’da Lisans Alan İlk Banka Oldu!

Vakıfbank Katar’da Lisans Alan İlk Banka Oldu!

Vakıfbank’ın Katar Finans Merkezi Düzenleyici Otoritesi’ne yaptığı lisans başvurusu onaylandı.

-

Vakıfbank’a Katar’dan Bankacılık Lisansı

Vakıfbank tarafından Katar Finans Merkezi Düzenleyici Otoritesine yapılan bankacılık lisansı başvurusunun onaylandığı açıklandı. Vakıfbank bu onayı yaptığı bir açıklamayla kamuoyuna duyurdu. Açıklamada Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in görüşlerine de yer verildi. Üstünsalih, Vakıfbank’ın bu onayla Katar’da bankacılık lisansı sahibi olan ilk ve tek Türk bankası olduğunu bildirdi. banka olarak amaçlarının koronavirüs salgınından sonra Çin’e de lisans başvurusu yapmak ve en kısa zamanda Çin’de de faaliyetlere başlamak olduğunu söyledi.

“Tüm Başvurular Olumlu Sonuçlandı”

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada Katar’ın bulunduğu bölgede giderek daha güçlü bir finans merkezi olmaya devam ettiği, Vakıfbank’ın Katar’da bankacılık lisansı başvurusu yaparak onay alan ilk ve tek Türk bankası olduğu bilgisi paylaşıldı. Açıklamada görüş bildiren Abdi Serdar Üstünsalih, VakıfBank Yönetim Kurulu tarafından alınan kararlar doğrultusunda yurtdışındaki faaliyetlerin genişletilmesinin hedeflendiğini söyledi. Katar’da ve Çin’de temsilcilik açmak gibi planlarının olduğunu, bu yönlü başvuruları Katar’a yaptıklarını ve olumlu sonuç aldıklarını açıkladı. Vakıfbank’ın bu onayla Katar’da bankacılık lisansına sahip olduğunu bildirdi. salgından sonra Çin için de gerekli başvuruların yapılacağını belirterek bir an önce bu ülkede de faaliyetlerine başlamak istediklerini söyledi.

“Yurtdışı Faaliyetlerimizi Artırıyoruz”

Üstünsalih, Vakıfbank’ın şube ağına New York, Bahreyn ve Erbil’in de dahil odluğunu, ayrıca Vakıfbank International AG adlı iştiraklerinin genel merkezinin de Viyana’da olduğunu da söyledi. Katar’da bankacılık lisansına sahip ilk ve tek Türk bankası olma unvanını alan Vakıfbank’ın yurtdışı faaliyetlerinin artırılacağının bilgisini de verdi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,414BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler