Vakıfbank Turaff Tarım Kredisi

0

Türkiye’nin en büyük geçim kaynağı nedir? sorusunun cevabı istisnasız çoğunlukla tarım ve hayvancılık olacaktır. Türkiye’nin ihracat yaptığı sayılı alanlardan olan tarım sektörü, çiftçinin binbir emeğiyle ortaya çıkardığı ürünlerle ayakta durmaktadır.

Tarımsal sektörde çalışan çiftçinin ihtiyaçlarının karşılanması da oldukça zorlu bir süreçtir. Bu yüzden ki devlet destekli krediler ve bankaların sağladığı destekler gün geçtikçe artan bir hal almaktadır. Bu nokta da Vakıfbank, finansal desteklerin en büyük yatırımcısı olarak Turaff Tarım İşletmeciliği Finansman Kredisi sağlamaktadır.

Turaff Tarım Kredisi, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan temin edilen 95 milyon dolarlık kredi kaynağı almıştır. Alınan bu kredi kaynağıyla birlikte, tarımsal üreticiler için ihtiyaçlarına yönelik kredi ürünleri hazırlanmaktadır. Avantajlı faiz oranlarıyla, 60 aya varan vade fırsatları sunan Vakıfbank Turaff Tarım Kredisi’yle çiftçinin de yüzü gülecek.

Hasat dönemine uygun olarak verilen kredi yılda 1 ödemeye varan, seçenekler geliştirilmiştir. Tarımsal üreticilere yönelik verilen bu kredi, 24 aya varan vadelerde Tarımsal İşletme Kredileri verilmektedir. Vade süresinin 60 ay belirlenmesi karşılığında Tarımsal Yatırım Kredileri adı altında toplanmaktadır. Bu krediler dolar ve euro para birimlerinde kullandırılmaktadır.

Krediden yararlanabilecek il sayısı da sınırlı olarak belirtilmiştir. Bu iller genellik Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu kesimlerini içeren illerdir. Bu illerin listesine Vakıfbank web sitesinden erişmek mümkündür. Turaff Tarım Kredisi hakkında detaylı bilgi edinmek için Vakıfbank şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın