Ana SayfaGündemING Türkiye Araştırdı! Kadınların Yüzde 53’ü Sporda Cesaretli!

ING Türkiye Araştırdı! Kadınların Yüzde 53’ü Sporda Cesaretli!

ING Türkiye tarafından yapılan Spor ve Toplumsal Cinsiyet Araştırması’nın sonuçları belli oldu.

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Spor ve Toplumsal Cinsiyet Araştırması Sonuçlandı

ING Türkiye, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir araştırma yaptı. Spor ve Toplumsal Cinsiyet Araştırması’na katılan kadınlardan yüzde 53’lük bölümü koşul ve şart olmaksızın her sporu yapabileceklerini belirtti. ING Türkiye tarafından bir açıklama yapılarak araştırma ve sonuçları hakkında bilgiler verildi. Açıklamada yüzde 53’lük bölümünü tüm sporları yapabileceğini belirtirken, geriye kalan bölümdeki kadınların ise spor konusunda cesaretli olmadıklarının ortaya çıktığı belirtildi.

“Kadınların Yüzde 47’si Spor Alanlarında Cesaretsiz”

ING Türkiye, Spor ve Toplumsal Cinsiyet Araştırması hakkında yaptığı açıklamada ankete katılan kişiler arasında olan kadınların yüzde 53’ünün her spor dalını koşulsuz ve şartsız yapabileceğini belirttiği, ancak geriye kalan bölümün çok cesaretli olmadığının görüldüğü bildirildi. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 47’lik bölümü bazı spor dallarını yapmak için bazı özelliklere sahip olunması gerektiğini düşünüyor. Katılımcı erkeklerin yüzde 36’lık bölümü de bu konuda aynı fikirde. Araştırmaya katılanlara kendileri için hangi spor dalının uygun olduğunu düşündükleri de soruldu.

Her İki Cinsiyete de Uygun Sporlar da Soruldu

ING Türkiye anketi katılımcısı kadınların yüzde 21’i kendileri için vücut şekillerine uygun sporları yapabileceklerini, yüzde 16’sı yapacakları sporun ağır olmaması gerektiğini söyledi. Yüzde 5’lik bölüm de yapacağı sporun estetik olmasını tercih ettiğini belirtti. Araştırma soruları arasında hangi spor dalının, kadınlara ve erkeklere uygun olduğuyla ilgili soru da vardı. Cevaplardan her iki cinsiyete uygun olan sporlar yüzde 99’luk oranla yüzme, yüzde 98 oranla kayak ve yüzde 97 oranla tenis ve atletizm olarak çıktı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.