Emlak Konut Kredi Faiz Oranlarını 0,70’e Çekti Gözler Bankalarda

0

Emlak Konuttan Konut Kredisi Faizleri Bombası

Emlak Konut yaptığı açıklamada güncel konut kredisi faiz oranlarını 0,70’e indirdiğini duyurdu. Bu fırsat sayesinde bankaya asla gerek kalmadan ve kredi çekmeden ev satın alma şansınız olacak. GYODER bugün açıklayacağı kampanya ile benzer bir emlak kredisi faiz oranını vatandaşlara sunacak. Dolayısıyla krediye hiç bulaşmadan ev almak isteyenlerin tercih edebileceği iki farklı kampanya olacak. Ancak emlak kredisi faizlerinin gerçekten çok düşük olması rağbet olmasına neden olabilir. Bu durumda ev satın almak isteyenlerin acele etmeleri gerekiyor.

Bu Açıklamalar Ne Anlama Geliyor?

Emlak Konut ve GYODER tarafından yapılan açıklamalar neredeyse bütün şehirlerde yapılan konut projeleri için geçerli oluyor. Buna göre ev alırken kooperatif sistemi benimsenecek. Eğer sizlerden belli bir peşinat isteniyorsa bu peşinatı ödemeniz gerekecek. Bunun dışında bankaya ya da buna benzer bir kuruma ihtiyacınız olmayacak. Çünkü peşinatın haricinde kalan kısım taksitlendirilecek ve aylık bir şekilde ödeyebileceksiniz. Bu bağlamda emlak kredisi çekmenize gerek kalmıyor.

Bankalardan Karşı Atak Gelebilir

Emlak Konut ve GYODER tarafından emlak kredisi faizlerinin düşmesi demek artık bankaların kredi çekmek için kullanılmayacağı anlamına geliyor. Kampanyaların faaliyete geçmesi durumunda bankalar emlak kredisi faiz oranlarını geri çekebilirler. Şu anda en düşük emlak kredisi faiz oranı 1,11 dolaylarında. Bankaların kredi konusunda Emlak Konut ya da GYODER ile mücadele edebilmesi için kredi faiz oranlarını 1’in altına düşürmeleri gerekiyor. Bu bağlamda konut kredisi almak isteyenlerin bugünkü açıklamayı beklemeleri daha iyi olacak. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın