Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi Halkbank’tan

0

Halkbank’tan Özel Sektör Çalışanlarına Tam 50 Bin Lira Kredi

Eğer özel sektör çalışanıysanız kredi konusunu çok düşünmeniz gerekmiyor. Halkbank sayesinde 50 bin liraya kadar sorunsuz bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Bunun için Halkbank internet şube, telefon bankacılığı ya da sms bankacılığından birini seçmeniz gerekiyor.

Halkbank sayesinde çekebildiğiniz 50 bin liralık ihtiyaç kredisine 36 aya kadar vade yapabiliyorsunuz. Bu bağlamda Halkbank ihtiyaç kredisini tam 3 yılda ödeme şansınız bulunuyor. Kredinin iki farklı faiz oranıyla sunulduğunu görüyoruz. Eğer masraf ödeyerek kredi çekerseniz daha az faiz oranıyla taksitlerinizi ödersiniz. Masrafsız kredi çekmek istediğinizde ise kredi faiz oranı biraz daha düşüyor.

Halkbank’tan 50 bin liralık kredi çekmek için başvurudan sonra gelir belgenizle birlikte herhangi bir şubeye uğramanız gerekiyor. Böylece belgelerinizi onaylatarak kredinizi çekebilirsiniz.

İster masraflı ister masrafsız krediyi tercih edin, ödemeniz gereken hayat sigortası bedeli aynıdır. Hayat sigortası yaptırmayan kişiler kredi çekme hakkına sahip olamazlar.

Eğer 262,5 lira masraf ödeyerek 50 bin liralık Halkbank ihtiyaç kredisinden faydalanmak isterseniz vermeniz gereken faiz oranı sadece 1,29 olacak. Bunun yanı sıra bir de senelik olarak hayat sigortası bedeli ödemeniz gerekiyor. Hayat sigortası bedeli 35 yaşında bir erkek için 3 senelik 148 liradır. İstediğiniz vadeye göre bu tutar artıp azalabilir.

Masrafsız Halkbank ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler için belirlenen kredi faiz oranı 1,39’dur. Yani diğer krediye nazaran 0,10 daha fazla faiz ödemek zorunda kalırsınız. Bu kredi için de istediğiniz vade seçeneğine göre hayat sigortası yaptırmanız gerekiyor. Sigorta bedelleri her iki kredi için de aynıdır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın