İşletme Okuyup Bankacı Olunur Mu?

Google Haberlere Abone Ol:

Günümüzde, bölümü ile alakalı bir şekilde iş hayatına giriş yapmak isteyen milyonlarca birey bulunmaktadır. Elbette ki, son yıllarda dijital yenilikleri ve çalışanlarına zaman zaman sağladığı kolaylıklar ile bankacılık sektörü de yükselen trendler arasında yer alıyor. Bankacılık kavramı adı altında onlarca farklı mevki ve görevin bulunması, bu alanda bir kariyer planlayan iş adaylarına teşvik edici bir unsur olarak göze çarpıyor. Mezuniyetlerinin ardından gerek lise gerekse de üniversite kademelerinde, bu iş kolu ile ilgili detaylı araştırmalar yapıyor. Banka iş ilanları incelendiğinde de, işletme bölümü mezunu olup kariyerin bankacı olarak sürdürülüp sürdürülmeyeceği hakkında soru işaretleri bulunuyor. İşletme okuyup bankacılık kariyeri yapılabilir mi? Bu bölüm, iyi bir bankacılık kariyeri için yeterli mi?

İşletme Okuyup Bankacı Olunur Mu?

Bankacılık kariyeri üzerine bir çalışma sistemi planlayanlar için öncelikli olarak alakalı bölümlerin bilinmesi gerekmektedir. Üniversitelerin bankacılık bölümleri, tahmin edileceği gibi bu iş kolu adına en büyük fırsatların yaratıldığı seçenektir. Tabi ki de bununla beraber sayısal bölümde yer alan fakülteler de bu iş kolu adına fazlasıyla uygun olabilir. Banka sınavları için bankalar adayları tek tek değerlendirmektedir. Değerlendirilecek olan adaylar, bahsi geçen fakültelerden mezun olup da başvuru yaptığı taktirde şansı fazlasıyla yükselebilir. Çünkü, bankalar yetkinlik anlamında bölüm ile alakaya da fazlasıyla dikkat etmektedir. Bu bağlamda aşağıdaki bölümler, her zaman için bir artı değer yaratabilir.

  • Bankacılık,
  • Mühendislik,
  • İşletme,
  • Teknik Öğretmenlik,
  • İktisat

Bununla beraber, bazı bankalar iş alımı için ilan açtığı zaman kriterleri arasında belirli bir fakülte ve bölüm gözetmeyebiliyor. Dolayısıyla, iktisat ve işletme mezunları her ne kadar avantajlı olsa da, bölüm gözetmeyen iş ilanlarında da diğer bölümlere göre her zaman için birkaç adım önde olabiliyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...