Altın Fiyatları Düşüşe Geçti

0

Altının Gram Fiyatı 129 TL

Altın fiyatları düşüşe geçti. Altın fiyatları güne 130 TL’ye yakın başlamıştı ancak şuanda 128,88 TL’ye kadar geriledi. Altın fiyatları önceki kapanışa göre yüzde 0,50 oranında değer kaybetti. Altının son 10 gündeki en düşük seviyesi ise 128,49 TL civarında. Altın fiyatlarındaki düşüş altının ons fiyatına da yansıdı. Altının ons fiyatı 1 349,55 dolardan alınıyor. Altının ons fiyatı bir önceki kapanışa göre yüzde 0,10 oranında değer kaybetti. Çeyrek altın ise şuanda 206 TL’den alınıyor ve 211 TL civarında da satılıyor.

Dolardaki Düşüşte Sürüyor

Dolar fiyatlarında bir önceki kapanışa göre düşüş devam ediyor. Geçen hafta Cuma günü 3 TL altına inen dolar fiyatlarındaki azalma bugünde devam etti. ABD Merkez Bankasının faiz artışına gitmemesi ve ABD’de açıklanan büyüme verilerinin beklentilerin çok altında olması dolar fiyatlarına küresel olarak değer kaybettirdi. Bu kayıpla birlikte TL’de dolar karşısında değer kazandı. Güne 2,98 TL ile giriş yapan dolar fiyatları şu sıralarda yüzde 0,50 civarında değer kaybı yaşadı ve 2,97 civarına geriledi. Dolar bu düşüşle birlikte son 10 gündeki en düşük seviyelerine geriledi. 20 Temmuz Çarşamba günü dolar fiyatları 3,10 civarına yaklaşmıştı.

Euro da Düşüyor

Euro fiyatları da gün içinde düşüşe geçti. Güne 3,34 civarında başlayan Euro fiyatları sabah saatlerinde düşüşe geçti. Şuanda yaklaşık yüzde 0,50 oranında değer kaybeden Euro düşüşünü sürdürüyor. 3,3231 civarında bulunan Euro fiyatları son günlerdeki en düşük seviyelerine geriledi. Darbe girişimi sonrasında artan Euro fiyatları artık geriliyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın