Ana SayfaEkonomiTOKİ İndirim Kampanyası 2016 Ne Zaman?

TOKİ İndirim Kampanyası 2016 Ne Zaman?
T

-

Günümüz ülkemiz sosyal statüsünde, bir ev sahibi olmak sanıldığından daha güç bir hal almaya başlamıştır. Artan konut fiyatlarının önünün alınamaması, sadece belirli gelir düzeyinin üstündeki kişilerin ev alabilmesine izin vermektedir.

Ev almak isteyen orta düzey gelir ve düşük düzey gelire sahip kişiler, ya banka kredileriyle zar zor kapatabildikleri borçlanmalara girmekteler, ya da kirada yaşamaya devam etmektedirler. Bu duruma el atan devlet, TOKİ konutlarıyla bunun önüne geçmeye çalışmaktadır.

Yapılan TOKİ konutları sosyal konut üretimi sağlayan bir kamu kuruluşu hizmetidir. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı olarak açılan, TOKi birçok vatandaşın uygun taksitlerle ev sahibi olmasını amaçlamaktadır. Güncel bilgilere göre TOKİ İndirim Kampanyası düzenliyor. 175 bin kişiyi kapsayacak kampanyanın indirim kampanyası, 22 Ağustos’ta başlayacak. TOKİ İndirim Kampanyası, borcunu erken kapatmak isteyenleri kapsayan kampanyanın başvuru tarihleri 22 Ağustos ve 30 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek.

İlgili bankaya başvuru yapılması halinde yararlanılabilecek kampanya ilgili kişileri, bu tarihten sonra başvuru yapsalar da bu fırsattan yararlanamayacaklar. Ayrıca TOKİ İndirim Kampanyası, 2013 yılına kadar olan satışlar ve geri ödeme taksitleri 2013 yılı sonuna kadar başlamış kişiler için verilmiş bir fırsattır. Vade süresi 12 aydan daha az olanlar kampanyadan yararlanamayacaklar.

Ayrıca bu kişilerin, aidat ve vergi gibi herhangi bir borçlarının da bulunmaması gerekmektedir. İndirim kampanyası kapsamında yapılacak indirimse %20 gibi bir oran içermektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol