TOKİ İndirim Kampanyası 2016 Ne Zaman?

Google Haberlere Abone Ol:

Günümüz ülkemiz sosyal statüsünde, bir ev sahibi olmak sanıldığından daha güç bir hal almaya başlamıştır. Artan konut fiyatlarının önünün alınamaması, sadece belirli gelir düzeyinin üstündeki kişilerin ev alabilmesine izin vermektedir.

Ev almak isteyen orta düzey gelir ve düşük düzey gelire sahip kişiler, ya banka kredileriyle zar zor kapatabildikleri borçlanmalara girmekteler, ya da kirada yaşamaya devam etmektedirler. Bu duruma el atan devlet, TOKİ konutlarıyla bunun önüne geçmeye çalışmaktadır.

Yapılan TOKİ konutları sosyal konut üretimi sağlayan bir kamu kuruluşu hizmetidir. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı olarak açılan, TOKi birçok vatandaşın uygun taksitlerle ev sahibi olmasını amaçlamaktadır. Güncel bilgilere göre TOKİ İndirim Kampanyası düzenliyor. 175 bin kişiyi kapsayacak kampanyanın indirim kampanyası, 22 Ağustos’ta başlayacak. TOKİ İndirim Kampanyası, borcunu erken kapatmak isteyenleri kapsayan kampanyanın başvuru tarihleri 22 Ağustos ve 30 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek.

İlgili bankaya başvuru yapılması halinde yararlanılabilecek kampanya ilgili kişileri, bu tarihten sonra başvuru yapsalar da bu fırsattan yararlanamayacaklar. Ayrıca TOKİ İndirim Kampanyası, 2013 yılına kadar olan satışlar ve geri ödeme taksitleri 2013 yılı sonuna kadar başlamış kişiler için verilmiş bir fırsattır. Vade süresi 12 aydan daha az olanlar kampanyadan yararlanamayacaklar.

Ayrıca bu kişilerin, aidat ve vergi gibi herhangi bir borçlarının da bulunmaması gerekmektedir. İndirim kampanyası kapsamında yapılacak indirimse %20 gibi bir oran içermektedir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,307TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.