GYODER’den Avantajlı Konut Kampanyası

0

Emlak Konut Geçen Hafta Kampanya Başlatmıştı

Emlak Konut açıkladığı Kampanya ile 30 farklı projede ev sunuyor. Bu kampanya kapsamında Emlak Konut peşinat oranını yüzde 25’ten yüzde 20’ye çekti. Ayrıca kampanya kapsamında ödeme iki farklı şekilde olabilecek. Yüzde 20 peşinat ödemesi ve 120 aya kadar vade seçeneği olacak ve vadeye TÜFE artışı uygulaması yapılacak. Diğer ödeme şekli ise yine yüzde 20 peşinat ve 120 aya kadar vade olacak aylık yüzde 0,70 oranında faizle satış yapılacak. GYODER’in kampanyası da bu kampanyaya çok yakın.

GYODER’den 56 Bin Konut

GYODER yaptığı açıklamada sektörü harekete geçirmek için dernek bünyesinde bulunan 39 firma ve bu firmaların toplam 86 projesi için 1 ay süre ile kampanya başlattıklarını açıkladı. Bu kampanya kapsamında 86 projede toplam 56 binden fazla konut bulunuyor ayrıca 3 bin 200 civarında da ofis bulunuyor.

Düşük Faizli Konut Kredisi

Kampanyada yüzde 20 peşinat ödeme ve yüzde 0,7’lik faiz oranı bulunuyor. Bu kredinin vadesi ile 10 yıl olacak. Ülkemizde şuanda en düşük konut kredisi faizi yüzde 1,10 civarında bulunuyor. Bu yüzde 0,40’lık düşüş birçok kişinin daha kolay konut sahibi olmasını sağlayacak.

Açıklamayı yapan GYODER Başkanı Aziz Torun bankalarla da konu hakkında görüşme yapacaklarını söyledi. Bankaların destek vermesi halinde de bu kampanya süresinin uzayabileceğiniz söyledi. Bu büyük kampanyanın büyüklüğünün de yaklaşık olarak 50 milyar TL olduğunuz sözlerine ekledi. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın