Fibabanka Yıldız İhtiyaç Kredisi

0

Fiba Grup bünyesinde faaliyetlerine devam eden banka, 2010 yılından bu yana Türkiye’de hizmet vermektedir. Tüketicileri ihtiyaçlarına cevap veren banka, yeni kurulması nedeniyle şimdilik sadece sınırlı illerde hizmet vermektedir.

İhtiyaçlarınız için kredi hizmeti veren bankanın hizmetlerinden bir tanesi de Yıldız İhtiyaç Kredisi’dir. Borcuna sadık müşterilere verilen kredi, minimum 3 bin TL’lik kredi imkanı sağlamaktadır. Kredi için belirlenen üst limit 30 bin TL’dir. İhtiyaç kredisinin faiz oranlarıysa %1,19’dur. Fibabanka şubelerine giderek kredinize başvurabilirsiniz.

3.000 TL ve 5.000 TL arasındaki krediler için banka sabit bir faiz oranı uygulamaktadır. Bu faiz oranı %1,19’dur. Bu kredinin 24 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır. 5.000 TL ve 30.000 TL arasındaki krediler için de %1,19’luk faiz oranı uygulanmaktadır. Ancak vade süresi 36 aya kadar çıkabilmektedir. Bütün krediler için kredi tutarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Bu faiz oranları ve fırsatlar KKB oranı 1.400 ve üzerindekiler için geçerlidir. KKB oranınızı Findeks ile öğrenebilirsiniz. Örnek bir maliyet tablosu belirlenirse, 5 bin TL’lik örnek kredi tutarını baz alalım. 5 bin TL 12 ay vade süresi ve %1,19 faiz oranıyla aylık taksit tutarınız 456 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 25 TL ve yıllık sigorta masrafınız 75 TL’dir. Alınacak ücretler toplamıysa böylece, 101 TL oluyor.

Aylık toplam faiz ve maliyet oranı %1,5126’yken, yıllık maliyet oranıysa %19,7394’tür.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın