Ana Sayfa Ekonomi Emeklilere 4 Farklı Promosyon Ödenecek!

Emeklilere 4 Farklı Promosyon Ödenecek!

-

Ülkemizde yaklaşık 11 milyon emekli bulunuyor. Yapılan son açıklamalar kapsamınca ülkemizdeki emekli, dul ve yetimlere banka promosyonu vermek için gerekli çalışmalar başlamış durumda. Promosyon ödemesinde en belirleyici kriter maaş ücretleri olacak. Maaş ücretlerine göre insanlar promosyon alacak. Maaşa göre promosyon verilmesinin sebebi ise bankaların maaşa göre promosyon kararı alması olarak biliniyor.

Promosyonlar ‘’Kademe Usulü’’ Ödenecek!

Promosyon ödemeleri için 4 farklı promosyon kademesi oluşturuldu. İlk maaş promosyonu ‘500Türk Lirası altında maaş alanlar’ , ‘500-1000Türk Lirası arasında maaş alanlar’ , ‘1000-2000 Türk Lirası arasında maaş alanlar’ , ‘2000 Türk Lirası ve üzerinde maaş alanlar’ olarak kademeler oluşturuldu. Emeklilere promosyonlar bu 4 ayrı maaş seviyesine göre ödenecek.

Ödeme Sıklığı Henüz Belirlenmedi!

  Promosyon olarak emekli, dul ve yetimlere ne kadar ödeneceği henüz belli olmasa da yıllık en az 150 ile 300 arası, toplamda en az 450 en fazla 900 lira olarak ödenecek. Ödemelerin her yıl değil her üç yılda bir şeklinde ödenmesi planlanıyor. Maaşı 500 Liranın altında olanlar 3 yıllık dönem için 450 Lira, statü olarak 2000 Lira ve üzeri maaş oranı olanlar 900 Lira ödeme alacaklar.

Hemen Para Çekme Zorunluluğu Bulunmuyor!

Ödemelerde ücretin bankalardan çekilmesinde süre önem arz etmiyor. Maaş tutarına göre promosyon alanlar hesaplarına yatan promosyon ücretlerini yattığı an çekmeyip, bankada bekletirlerse avantaj sahibi olabilecekler.

 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
28TakipçilerTakip Et
2,405TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler