İş Bankası 2016 Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

0

İş Bankası Güncel Konut Kredisi Kampanyaları

İş Bankası’ndan konut kredisi almak isteyen kişiler İş Bankası’nın sunduğu avantajlı taksit seçeneklerinden birini tercih edebilirler. Bu bağlamda ister eşit taksitli, isterseniz de esnek taksitli kredi çekebiliyorsunuz. Kısaca bir örnek vermek gerekirse, 120 ay vadeli bir kredi çekeceğiniz zaman bankaya ilk 60 ay daha fazla taksit ödeyebileceğinizi belirtiyorsunuz. Böylece size özel taksitlendirme sistemi oluşturuluyor e sunuluyor.

İş Bankası güncel konut kredisi faiz oranlarına baktığımızda, bu oranın diğer bankalara kıyasla ortada olduğunu görüyoruz. Öyle ki İş Bankası sayesinde konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin 1,19 olan kredi faiz oranıyla işlem yapmaları gerekiyor. Alacağınız krediyi 120 aya kadar vadeleme şansınız bulunuyor.

Bu kredinin kredilendirme oranı yüzde 75’tir, yani 300 bin liralık ev için İş Bankasından konut kredisi çekmek isterseniz sadece 225 bin lira kredi çekebileceksiniz. Çünkü banka kredi verirken ev değerinin yüzde 75’i kadar kredi veriyor.

İş Bankası konut kredisinde yıllık maliyet oranı ise yüzde 17 olarak belirlenmiş. Bu krediyi çekenlerden alınacak toplam masraf ise 1300 lira dolaylarında. Bu tutara banka ekspertiz ücretleri, sigorta ücretleri ve kredi başvuru ücretlerinin tamamı dâhildir.

İş bankası konut kredisi kampanyasından faydalanarak kredi çektiğinizde 120 aya kadar çekmiş olduğunuz krediyi vadelendirebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra krediden 100 bin lira çekip 120 ay vade istediğiniz zaman ödemeniz gereken ücret 1570 lira oluyor. Yani 120 ay vadeli konut kredisi aldığınızda toplamda ödemeniz gereken ücret 100 bin lira aldığınızda 189 bin lira oluyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın