Yapı Kredi Standart Konut Kredisi

0

Yapı Kredi Bankası, ev sahibi olmak isteyenler için veya yatırım amacı gündenler için konut kredisi sağlıyor. 120 aya varan vadelerle konut sahibi olmak isteyen müşteriler, internet web sitesi üzerinden hızlı bir başvuru gerçekleştirebilirler.

Dilerseler mobil şubeyi de kullanabilirler veya en yakın Yapı Kredi şubelerinden kredi başvurusu yapabilirler. Mobil ve İnternet şubelerinden başvurularda şifrenizle giriş yapmaktasınız. Şifreniz yoksa Şifre Al butonuna tıklayarak şifre alabilirsiniz. Ayrıca şifrenizi unuttuysanız da Şifremi Unuttum butonuyla yine şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi %1,12 faiz oranlarıyla sizleri karşılamaktadır. Vade süresine bakılmaksızın sabit faizler sizi karşılar. Maksimum vade süresi 120 ay olarak belirtilmiştir. Örnek bir ödeme planı oluşturulursa 100.000 TL’lik kredi için 60 ay vade %1,12 faiz oranı ile aylık taksit tutarı 2297,89 TL’dir.

100.000 TL, 120 ay vade ve %1,12 faiz oranıyla aylık taksit oranıysa 1519,17 TL’dir. Kredi tahsis ücreti de kredi kapsamında, kredi tutarının %0,5’i olan 500 TL olarak alınmaktadır. Toplam masraflar her seçenek için de 1313,38 TL’dir.

Konut kredisinden ek olarak ipotek tesis ücreti ve ekspertiz ücreti gibi ücretler de talep edilmektedir. Ekspertiz ücreti 508,38 TL , ipotek tesis ücreti 185 TL ve DASK primi 120 TL’dir. Konut satın alımlarında alaağınız konutun eskpertiz değerinin %75’ine kadar kredi kullanabiliyorsunuz. İlave konut teminatı göstermeniz halinde %100’üne kadar kredi kullanmanız mümkün.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın