Finans Çalışanlarının Yüzde 74’ü Ofise Dönmek İstemiyor

0
Finans Çalışanlarının Yüzde 74’ü Ofise Dönmek İstemiyor

Londra finans merkezi çalışanlarını ofise geri döndermek için çalışmalarını hızlandırdı, ancak birçok çalışan ofise dönme niyetinde değil.

Financial News’in anketinin çarpıcı sonuçları ortaya çıktı, 120 kıdemli finans çalışanıyla yapılan ankette, çalışanların yüzde 74’lük kısmı tekrar ofise dönüp çalışmak istemiyor. Çalışanlardan yüzde 75’i ise hiçbir zaman ofiste tam zamanlı olarak çalışmaya dönmeyi istemiyor. Ankete göre çalışanlar iki, üç günlük mesai süresinin yeterli olduğu düşüncesinde.

Çalışanların bir tereddüdü ise ofise dönüşün zamanlanması. Çünkü hayatın normalleşmeye başladığı İngiltere’de virüs vakalarında hızlı bir artış yaşanıyor. 6 Eylül tarihinde ülkede 2.988 pozitif vaka tespit edilmesi, durumun ne kadar kötüye gittiğinin bir göstergesi. Ayrıca İngiltere’de mayıs ayından beri görülen en yüksek vaka sayısıda bu oldu. İngiliz Hükemeti ise hemen harekete geçerek, 6 kişiden fazla insanın bir araya gelmesini yasakladı.

Koronavirüs Riski

Koronavirüs salgını devam ettiği için hayat normale dönmüş gibi ofislere ve iş yerlerine dönülmesi virüsün bulaşma riskini arttıracak. Ankete katılan bir çalışan, “Yoğun saatlerde toplu taşıma araçlarını kullanmak için güvende hissetmiyorum” sözleriyle evden çalışma isteğini belirtti.

Ancak her çalışan aynı görüşte değil, kıdemli bir bankacı işe arabayla gidip gelmenin risk faktörü oluşturmadığını düşünüyor, diğer bir çalışan işe iş yerlerine toplu taşıma kullanmak yerine koşarak gittiklerini ifade ediyor.

Bazı şirketler ise çalışanlarını toplu taşımadan uzak tutmak için taksi ücretlerini kendileri ödüyor.

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version