İNG Bank Avantajlı Konut Kredisi

0

120 Ay Vade Farklı Ödeme Seçenekleri

İNG Bank konut kredisinde banka 120 aya kadar vade seçeneği sunuyor. Ayrıca banka esnek ödeme koşulları da sunuyor. Geliriniz sabitse ve sizde sabit ödeme yapmak isterseniz eşit taksitli kredi seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca eşit anapara ödemeli kredi seçeneği ile ödeme planı oluşturup farklı bir ödeme yapabilirsiniz. Taksit tutarları değişken olsun artan ya da azalan taksitlerde ara ödemeli kredi seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bu kredide banka 3 ila 60 ay arasındaki vade seçenekleri için yüzde 1,14 oranında kredi faizi uygulamaktadır. Ayrıca kredi vadesi 61 ay ila 120 ay arasında olursa bu kredi faizi yüzde 0,4 oranında artarak yüzde 1,18 olarak uygulanmaktadır. Örneğin 120 ay vadeli eşit taksit ödemeli konut kredisi aldınız. Aylık 3 bin TL ödeyerek 192 bin TL kredi alabilirsiniz. Toplam geri ödemeniz ise yaklaşık 360 bin TL olacaktır.

Banka bu kredide tahsis ücreti olarak kredi tutarının yüzde 0,5’i oranında bir bedel tahsil edecektir. Örneğin 100 bin TL kredi alırsanız banka 500 TL kredi tahsis ücreti alacaktır. Ayrıca uzman incelemesi ücreti ipotek tesis ücreti yıllık DASK primi yıllık konut sigortası primi ve hayat sigortası ücretleri de sizden tahsil edilecek diğer ücretlerdendir.

Bu krediye başvuru için bazı belgeler gereklidir. Nüfus cüzdanı fotokopisi, son 3 aya ait ikametgâh belgesi ya da adres teyit edebilecek bir fatura öreğin satın alınacak konutun tapu fotokopisi, gelir durumunu gösteren bir gereklidir. Bu kredi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için size en yakın İNG Bank şubesine gidebilirsiniz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın