Ana SayfaGündemVakıfBank Karbon Negatif Kuruluş Oldu

VakıfBank Karbon Negatif Kuruluş Oldu
V

-

2019 yılı için hesaplanmış tüm sera gazı emisyonlarından daha fazlasını dengelediği için VakıfBank, Karbon Negatif kuruluş oldu.

Bankacılık çalışmalarını uluslararası standartlarda gerçekleştiren VakıfBank, daha yaşınılabilir bir gelecek için sosyal, yönetimsel ve çevresel performansını yükseltmeyi, kurumsal stratejisine entegre etmeye devam ediyor.

2014 senesinden beri Karbon Saydam Projesi Raporu (CDP) yayınlayan Banka, enerji ve emisyon yönetimini kapsamlı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Bankanın 2019 yılında yayınladığı toplam 3 karbon emisyonu ise 53 bin 413 tco2e olarak hesaplanadı. Bu miktarın karşılığında ise Vakıfbank, temiz enerji kaynaklarından üretilmiş 55 bin Doğrulanmış Karbon Birimi elde etti. Bu hareketiylede 2019 yılı içinde sera gazı emisyonlarından fazlasını dengelediği için Karbon Negatif kuruluş olarak öncü bir adım attı.

Tüm Faaliyetler Sürdürülebilir Bankacılık İçin

Konuyla alakalı olarak değerlendirmelerde bulunan VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Onay Özkan, “Enerjiden kağıt tasarrufuna tüm birimlerimizi bu standartlara uygun hale getiriyoruz. Bugüne kadar genel müdürlük dahil 523 birimimizin standartlara uygunluğunu ISO 14001 belgesi ile tescil ettirdik. Çalışma alanlarımızı çevre dostu hale getirdik. Çalışan başına enerji tüketimimizi 5,86 MWh/kişi seviyesine düşürdük.” dedi.

Özkan, bu süreçte 50 bin tondan fazla kağıt tasarrufu yaptıklarını bu sayede de 1300’e yakın ağacın kesilmekten kurtarıldığını belirtti. İklim değişikliğinin önlenmesi ve farkındalık yaratılması açısından projenin oldukça önemli olduğu ifade edildi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol