Ana SayfaGündemVakıfBank Karbon Negatif Kuruluş Oldu

VakıfBank Karbon Negatif Kuruluş Oldu

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2019 yılı için hesaplanmış tüm sera gazı emisyonlarından daha fazlasını dengelediği için VakıfBank, Karbon Negatif kuruluş oldu.

Bankacılık çalışmalarını uluslararası standartlarda gerçekleştiren VakıfBank, daha yaşınılabilir bir gelecek için sosyal, yönetimsel ve çevresel performansını yükseltmeyi, kurumsal stratejisine entegre etmeye devam ediyor.

2014 senesinden beri Karbon Saydam Projesi Raporu (CDP) yayınlayan Banka, enerji ve emisyon yönetimini kapsamlı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Bankanın 2019 yılında yayınladığı toplam 3 karbon emisyonu ise 53 bin 413 tco2e olarak hesaplanadı. Bu miktarın karşılığında ise Vakıfbank, temiz enerji kaynaklarından üretilmiş 55 bin Doğrulanmış Karbon Birimi elde etti. Bu hareketiylede 2019 yılı içinde sera gazı emisyonlarından fazlasını dengelediği için Karbon Negatif kuruluş olarak öncü bir adım attı.

Tüm Faaliyetler Sürdürülebilir Bankacılık İçin

Konuyla alakalı olarak değerlendirmelerde bulunan VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Onay Özkan, “Enerjiden kağıt tasarrufuna tüm birimlerimizi bu standartlara uygun hale getiriyoruz. Bugüne kadar genel müdürlük dahil 523 birimimizin standartlara uygunluğunu ISO 14001 belgesi ile tescil ettirdik. Çalışma alanlarımızı çevre dostu hale getirdik. Çalışan başına enerji tüketimimizi 5,86 MWh/kişi seviyesine düşürdük.” dedi.

Özkan, bu süreçte 50 bin tondan fazla kağıt tasarrufu yaptıklarını bu sayede de 1300’e yakın ağacın kesilmekten kurtarıldığını belirtti. İklim değişikliğinin önlenmesi ve farkındalık yaratılması açısından projenin oldukça önemli olduğu ifade edildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.