Türkiye Finans’a Birincilik Ödülü

0
Türkiye Finans’a Birincilik Ödülü

Türkiye Finans, IDC Türkiye CIO ödülleri’nde “Future Of Work/İşin Geleceği” kategorisinde birincilik ödülü aldı.

Türkiye Finans Katılım Bankası yaptığı açıklamada, iş dünyasında küresel dijital trendlerin banka tarafından eş zamanlı olarak uygulanmaya çalışıldığı bilgisi verildi.

Dijitalleşme sürecine hem çalışanları hem de müşterileri için uyum gösteren banka, IDC Türkiye’nin düzenlediği “IDC Türkiye CIO Ödülleri töreninde “Future Of Works/İşin Geleceği” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Türkiye Finans’ın bu ödülü almasındaki en büyük pay insan kaynakları bölümünde hayata geçirmiş oldukları “Nex Bilgi Sistemleri Yetenek Yönetim” programı oldu.

Bilgi sistemleri içinde yer alan yeteneklerin kendilerini geliştirmeleri için uzun süreli gelişim planlamaları ve programları içeren bu yeni uygulama ile bilgi sistemleri alanında kariyer yapacak olanları donanımlı hale getirmek ve geleceğin teknolojisine liderlik edecek bireyler yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Çalışanlarımızı Destekleyen Uygulamalara Devam Edeceğiz

Türkiye Finans İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Züleyha Büyükyıldırım, çalışanlarının geleceklerine yatırım yapmaya ve öncü uygulamalarla onları desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

Büyükyıldırım açıklamasında, “Çalışma süresini ve çalışılan süre içerisindeki performans çıktılarını programa dahil olabilmek için genel kriterler olarak belirledik. Genel kriterleri sağlayan bilgi sistemleri çalışanları için potansiyel değerlendirme araçları, teknik ve davranışsal yetkinlik temelli değerlendirme merkezi uygulamalarıyla geleceğin teknoloji liderliğine aday yetenekleri belirledik. Süreç, yetenekler için gelişim yolculuğu ile devam ediyor” dedi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın