Şekerbank’tan Lojistik Sektörüne Destek

0
Şekerbank’tan Lojistik Sektörüne Destek

“Lojistik Sektörü Destek Paketi” kapsamında Şekerbank müşterilerine 3 ay ödemesiz dönem içeren kredi sunuyor.

Şekerbank yaptığı açıklamada salgın sürecinin KOBİ’ler ve işletmeler üzerindeki etkilerini en aza indirmek için müşterilerine ihtiyaçlarına göre ‘KOBİ Sektör Paketleri’ serisini hazırlandığı duyuruldu.

Banka ilk aşamada lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmaları desteklemek için ‘Lojistik Sektörü Destek Paketi’ni kullanıma sundu. Banka, sektörde hizmet veren KOBİ ve işletmelere, 48 aya kadar varan vadelerle dorse ve taşıt alım imkanı sunuyor.

Kampayada yer alan 3 ay ödemesiz dönem sayesinde ilk taksit ödemesi 2021 yılı ocak ayına kadar ertelenebiliyor. Kredi kullanım komisyonunda ise yüzde 50’lik indirim sunuluyor. Buna ek olarak havale ve EFT ücretleri mobil uygulama üzerinden ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. POS kira ve muafiyeti ve ertesi gün ödemelerinde yüzde 0.99 oranında komisyon uygulanıyor.

İstihdamın Büyük Bölümü KOBİ’lerden

Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tubay Kumoğlu, Türkiye’deki tüm işletmelerin yüzde 99’8’ini KOBİ’leri oluşturduğunun altını çizerek, KOBİ’lerdeki toplam istihdamın yüzde 76,7’sini sağladığını belirtti.

Kumoğlu açıklamasında, “Gün geçtikçe büyüyen ve ticaretin vazgeçilmezi lojistik sektörüne yönelik desteğimizin ardından diğer sektörlere yönelik paketlerimizi de sırayla sunacağız. Lojistik sektöründeki KOBİ’lerimizin geri ödemesiz dönem içeren bu paketimizle belli ölçülerde rahatlayacağını düşünüyoruz. Odak segmentimiz olan KOBİ’lere ve ekonomimize destek vermeyi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın