Fethullah’çı Terör Örgütü Mensubu Memura Yarım Emeklilik

0

FETÖ’cü memurlara bir çok değişiklikle beraber prim ödeme konusunda da değişikliğe gidiliyor. SGK bu memurların emeklilik keseneklerini %50 ye düşürdü. Yani Fetö mensupları yarım emeklilik alacak.

FETÖ mensubu memurların prim ödeme uygulamalarında bir takım değişiklik yapıldı. Memuriyetten çıkarılan terör örgütü mensuplarının emekli olmaları da engellendi.

Açığa Alınan Fetö’cü memurlar üzerindeki sigorta kesenekleri konusunda ayrıntılar netleşmeye başlamış oldu.

Duyuruya göre açığa alınan ya da görevine son verilmiş olan kamu personellerinin konu olduğu işlemlerde açığa alınan ve açık aylığı alan,  bu aylığı almaya başladığı aydan itibaren emekli keseneği ve kurum karşılıları yarı oranında düşürülerek ödenecek. Bununla beraber memurların emeklilik primlerini yarısı şeklinde yatırılacak. Hizmet zammından yararlanacak olan TSK ve Emniyet personelleri için %50 oranında yararlanma şartı kabul edildi. Fakat bu personellerin zarar görmeden yararlanabilmeleri için görev başında olmaları gerekmekte. Yani açıkta ya da başka kurumlarda yer alanlar %50 den yararlanamayacak.

Açığa Alınan Fetö’cü memurlar üzerindeki sigorta kesenekleri konusunda ayrıntılar netleşmeye başlamış oldu

Açığa Alınan Memurlar Üzerinde Uygulanacak İşlemler

Hizmet cetvelinde görevinden uzaklaştırıldığına dair kayıt girilecek. Unvan bilgisinde bulunan en son unvanın kapatılarak yeni unvan oluşturulacak ve bu unvanda unvan oranı yarıya indirilecek.

Personelin görevine son verildiği taktirde işlemin hizmet cetvelinde işleme girilmesi ve unvan bilgisinin kapanması gerekiyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın