Ana SayfaGündemTMSF’den Usulsüz Ödeme

TMSF’den Usulsüz Ödeme

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

TMSF’den emekli olan 4 üyeye 1 milyon 197 bin 856 TL’lik usulsüz ödeme yapıldığı belirlendi.

Sayıştay’ın, TBMM’ye gönderdiği 2019 yılı Tasarruf Mevduat Fon’u denetim raporunda, Fon’un 4 üyesi için emekli olduktan sonra da ödemelerin devam ettiği belirtildi. Mevduat Fon’u üyeliğine atanan görev süresi dolduğu için emekliliğe ayrılan, üyelere özlük haklarına aykırı olmasına rağmen emeklilik süresincede ödemelerin devam ettiği belirlendi.

Yapılan incelemeler sonucunda üyelerin emekliliklerini talep ettikten sonra SGK’dan emekli aylığı aldığı tespit edildi. Görev süresi sona eren, yeniden çalışma gibi bir talebi olmayan, atama işlemlerinden dolayı da herhangi bir mağduriyet yaşamayan, Mevduat Fon’u eski üyelerine ödeme yapılamayacağı ifade edildi.

Tahsil Edilsin

Fon çalışanlarının ve çalışanların bakmakla yükümlü olduğu kişilerin ilaç, tedavi vb. giderlerinin de Mevduat Fon’u bütçesinden karşılandığı ortaya çıktı.

Sayıştay, “Fon personeli tarafından, anlaşmalı olmayan özel sağlık kurumlarına gidişlerde ise tedavi giderinin tamamının Fon personeli tarafından karşılanması gerekirken, özel sağlık kurumları ile yapılan protokoller kapsamında tedavi ve ilaç giderlerinin Fon bütçesinden ödenmesi üzerine 2012-2019 dönemi için toplam 12 milyon 375 bin 830 TL tutarında mevzuata aykırı ödeme gerçekleştirilmiştir. Mevzuata aykırı ödemelerin ilgililerinden tahsili gerekmektedir” dedi.

Personellere Yüksek Ödeme

Personellere ödenebilecek en yüksek ücret 2019 yılının ilk altı ayında 13 bin 8 TL, ikinci ayında 13 bin 791 olarak belirlenmişken, Mevduat Fon’unun bu sınırın üstünde ödeme yaptığı ortaya çıktı. 2013-2019 arasında personellere 472 bin 897 TL fazla ödeme yapıldığı belirlendi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.