3 Bankadan Eş Zamanlı Faiz Arttırımı

0
3 Bankadan Eş Zamanlı Faiz Arttırımı

Bankaların vadeli mevduat faiz oranlarında liste yeniden değişti. Bankalar yeni listeyi müşterileri ile paylaştı.

32 günlük vadeli mevduat faiz oranlarında yükseliş devam ediyor. Yeni mesai gününde 3 farklı bankadan getiri oranlarının yükselttiği açıklaması geldi. Vadeli mevduat faiz arttırmı sonrasında oluşan en yüksek faiz oranı 5 banka tarafından paylaşıldı. Buna ek olarak kamu bankaları ve özel bankalarda faiz oranlarında değişiklik yaptı.

Vadeli Mevduat Faiz Oranları Değişti

Vadeli mevduat faiz oranlarında yüzde 13,50 en yüksek faiz oranı. Alternatif Bank tarafından verilen bu oran belli şartların ve özel koşulların sağlanması halinde müşterilere veriliyor.

Bunun dışında 4 banka yüzde 13,00 ile en yüksek faiz oranını herhangi bir şarta ve koşula bağlamadan vermektedir.

  • Odeabank 32 günlük vadeli mevuat faizi güncel getiri oranı yüzde 13,00
  • Burgan Bank 32 günlük vadeli mevduat faizi güncel getiri oranı yüzde 13,00
  • CEPTETEB 32 günlük vadeli mevduat faizi güncel getiri oranı yüzde 13,00
  • Fibabanka 32 günlük vadeli mevduat faizi güncel getiri oranı yüzde 13,00

Diğer Bankaların Durumu Ne?

Vadeli mevduat faiz oranlarında diğer bankaların oranları ise şu şekilde, ING Bank yüzde 12.50, ICBC Bank yüzde 12.45, QNB Finansbank yüzde 12.30, HSBC Bank yüzde 11.50, Şeker Bank yüzde 11, İş Bankası yüzde 9 olarak faiz oranı yansıtmaktadır.

Kamu bankalarındaki oranlar ise şu şekilde, Vakıfbank yüzde 11,75’le en yüksek faiz getirisi olan banka, Ziraat Bankası yüzde 11, Halkbank yüzde 9,50 olarak listede yer alıyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın