Ana Sayfa Gündem Memurların İzin Yasağı Kaldırılacak Mı?

Memurların İzin Yasağı Kaldırılacak Mı?

-

Yapılan MYK ve MKYK toplantılarında Ak Parti tarafından yapılan açıklamalarda darbe girişiminden sonraki gelişmeler değerlendirilmiş olup, alınan yeni kararlara ilişkin detaylar verilmiştir. Bunlardan birisi olan memurlara izinlerinin verilmesi ile ilgili açıklamaların detayı haberimizde..

Başbakan Binali Yıldırım konuşmalarına “Artık normalleşmeliyiz” diye başlarken, hangi kararların önümüzdeki haftadan itibaren uygulanabileceğini parti yöneticilerine açıkladı. Bunun yanında kışla önünde bulunan iş makinelerinin, askere güvensizlik olarak algılanması nedeniyle kaldırılacağından söz etti.

KHK’lar Düzenliyor

Toplantılarda tartışılan diğer bir konu ise OHAL kapsamı dışına çıkartılan Karar Hükmünde Kararnameler (KHK) ve bunların yasalaşması ile ilgili hukuki hususlar üzerine olmuştur.

Başkan Yıldırım, meclise yeni bir çalışma gönderilmemesini, acil olan gündemin önümüzdeki hafta tamamlanmasının ardından tatile girilmesi gerektiğini belirtti. Memur izinlerinin de kısa süre içerisinde serbest bırakılacağını ifade eden Başkan Yıldırım, Pazartesi’den itibaren kışla önündeki iş makinelerinin çekileceğini de sözlerine ekledi.

Muhalefetin Görüşleri İncelenecek

Başkan Yıldırım’ın açıklamalarında yer verdiği hususlardan bir diğer ise muhalefetle olan görüşmelere yöneliktir. CHP ve MHP liderleri ile yapılan görüşmelerde küçük bir anayasa değişikliğine sıcak bakıldığının sinyallerini verdi. Ancak CHP’nin başkanlık sistemine karşı olduğunu açık bir şekilde dile getirdiğini, bunun karşılığında ise parlamenter sisteminin önermelerini teklif ettiğini ve bu ikisinin ayrı paket olarak sunulabileceğini anlattı.

CHP’nin buna sıcak bakmasına ihtimal vermeyen Binali Yıldırım bu görüşmeleri sürdürmek ve alınacak kararları açıklamak üzere Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’yi görevlendirdi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
28TakipçilerTakip Et
2,399TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler