Piyasalardaki Son Rakamlar Ne Durumda?

0

Altın Rekor Kırmıştı

Altın fiyatları hafta içinde üst üste yükselmeye başlamıştı. Ardından rekor düzeye altın sonrasında kar satışları yüzünden düşmeye başlamıştı. Altın 3 Ağustos günü 132,1 TL ile tarihindeki en yüksek seviyeye ulaşmıştı. Ancak sonrasında düşüşe geçen gram altın fiyatları 130 TL altına indi. Şuanda altının gram fiyatı 129 TL civarında bulunuyor. Altının ons fiyatı da düşüş yaşıyor. Altının ons fiyatı bir önceki kapanışa göre yüzde 1,7 oranında değer kaybetti ve 1 337 dolar civarında satılıyor. Çeyrek altın fiyatları ise yüzde 1,5 oranında değer kaybetmesine rağmen halen cep yakmaya devam ediyor. Çeyrek altın 212 TL’den satılıyor. Cumhuriyet altını ise yüzde 0,9 oranında değer kazandı ve 870 TL civarında satılıyor.

Dolar 3 TL Sınırında

Dolar fiyatları günlerdir 3 TL sınırında dolanıp duruyor. ABD’den gelen tarım dışı istihdam verileri ile dolar 3 TL altında seyrederken birden 3 TL üzerine çıktı. Ancak dalgalı bir seyir izleyen dolar fiyatları çok az bir düşüş yaşadı ve şuanda 3,0027 TL civarından alınıp 3,0092 TL civarında da satılıyor. Dolar fiyatları hafta içinde Tarım dışı istihdam verilerinin beklenenin üzerinde gelmesi ardından uluslararası piyasalarda güç kazanmıştı.

Borsa Yatay Bir Seyir İzledi

BIST 100 endeksi günün ilk yarısına az bir değer kaybı ile başladı. Ancak ABD’den gelen istihdam verileri sonrasında endeks artışa geçti. Öğleden sonra düşüşe geçen BIST 100 Endeksi günü yüzde 0,078 kayıpla 76 bin 066 puanla kapadı.  

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın