Ana SayfaGündemBanka Sahtekarlık Yapan Çalışanları İşten Çıkardı

Banka Sahtekarlık Yapan Çalışanları İşten Çıkardı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

ABD’nin ünlü bankalarından Wells Fargo, pandemiden dolayı başlatılan küçük işletme fonundan sahte belgeyle para almaları nedeniyle 100’den fazla çalışanını işten çıkardı.

Tüm dünyada ekonomik olarak koronavirüsün etkilerini azaltmak için devletler farklı kesimlere mali yardımlar yapıyor. Ancak yardımların gerekli yerlere ulaşmadığının bir kanıtı da ABD’den geldi. ABD’nin ünlü bankalarından Wells Fargo, 100’den fazla çalışanını pandemi destek fonundan uygunsuz bir şekilde para almaları nedeniyle kovdu.

Hesap Hareketleri Ele Verdi

İddialara göre, banka çalışanları, Küçük İşletmeler İdaresi’ni sahte belgelerle kandırarak parayı hesaplarına geçirdi. ABD yönetiminin pandemi döneminde ekonomiye destek olmak amacıyla genişletmiş olduğu SBA’e bağlı Ekonomik Zarar ve Afet Kredi, programı çerçevesinde para alan çalışanlar, geriye dönük banka hesaplarının incelenmesi sonucunda yakalandılar.

Bankanın insan kaynakları şefi David Galloreese imzalı bir banka içi yazıda, “Söz konusu yanlış faaliyetler kişiseldir ve müşterilerimizi ilgilendirmemektedir” denildi.

ABD’nin bir diğer dev bankası JP Morgan’da aynı gerekçeden dolayı onlarca çalışanını işten çıkarmıştı.

1.3 Milyar Dolarlık Şüpheli Ödeme

Bu tür durumlardan sadece bankacıların diğer diğer sektörlerinde yararlanabildiği ancak diğer sektörlerden farklı olarak banka çalışanlarının hesapları kontrol edildiği için durumun anlaşılabildiği belirtildi.

Hem çalışanlara hem de bankacılara banka hesap hareketlerini kontrol etmeleri ve şüpheli gördükleri işlemler hakkında bildirimde bulunmaları gerektiği belirtildi.

ABD’deki destek yardımlarından haksız şekilde trilyonlarca doları bulabilecek miktarlarda kişi ve şirketlerin yararlandığı belirtiliyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.