Ana Sayfa Gündem HSBC 100 Bin Bankacıyı İşten Çıkarabilir

HSBC 100 Bin Bankacıyı İşten Çıkarabilir

-

HSBC’nin maliyet düşürme programlarının başladığı belirtiliyor.

HSCB’de işten çıkarmalar büyük bir hızla devam ediyor. Banka Şubat ayında 35 bin kişiyi işten çıkardığını açıklamasının ardından Avrupa’da hisseleri profesyonelleri ve faiz oranı ticareti ekibinin de büyük bir bölümünü işten çıkarmıştı. Ayrıca bankanın Paris ofisindeki çalışanlarının da yüzde 38’i işten çıkarılmış, Londra’da çalışan birleşme satın alımlar bölümündeki çalışanlarda aynı şekilde işten çıkarılmıştı. Tüm bu işten çıkarmalara rağmen bankanın maliyetleri düşürmek için işten çıkarmalara devam edeceği belirtildi.

2020 yılının üçüncü çeyrek raporlarına göre de banka için işler yolunda gitmiyor. HSBC, 2022 yılında yapmış olmayı plandığı 4.6 milyar dolar düzeyindeki tasarrufun henüz sadece 0.6 milyar dolarını gerçekleştirebilmiş. Bu rakama işten çıkarmalar sonrasında elde edilen tasarrufların da dahil edildiği belirtiliyor. Bankanın artık adımlarını daha hızlı atacağı ve maliyetleri minumum seviyeye indirmek adına işten çıkarmalara devam edileceği aktarıldı.

Barclays’tan yayınlanan bir rapora göre, HSBC’nin 2022 yılındaki hedeflerine ulaşabilmesi için en az 100 bin kişiyi daha işten çıkarması gerektiği belirtildi. Bu denli yüksek işten çıkarma için HSBC’den henüz bir açıklama gelmedi.

Elde edilen tüm verilere HSBC için gidilmesi gereken uzun bir yol olduğunu gözler önüne seriyor. Avrupa’da çalışanların bankacılık sektöründe bu sene ön saflarda yer almaları bekleniyor, ancak Asya’daki çalışanlarında rahatlamaması gerektiği, zira Asya bölgesindeki karların düşüş gösterdiği ifade edildi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,118BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
31TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler