Şehit Ailelerine Tazminat Veriliyor

0

15 Temmuz 2016 günü gerçekleşen darbe girişimi ülkede birçok kayıp ve şehide sebep olmuştu. Bunun üzerine hükümet ve bakanlıklar, şehitlerin yakınlarına destek ve tazminat amaçlı hizmet verecekler.

Birçok kişinin mağduriyetinin bir nedzede olsa giderilmesi için verilecek olan tazminat 240 bin civarında tazminat alacaklar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın yaptığı açıklamalarla tasdiklenen bu durum, şehitlerin ailelerine aylık da bağlanabileceği açıklamalarını da getirdi.

Çalışma sürelerine göre belirlenecek olan aylık 3 bin TL ve 5 bin TL arasında değişiklik gösterecek. Fethullahçı Terör Örgütü’nün izlerini silmek için şehit ailelerine tazminat veriliyor olmasının yanında gündeme ilişkin açıklamalar da yapıldı. Sivil şehit yakınlarını da kapsayacak olan destek ve tazminat konusu hala gündemde yer alıyor. Şehit yakınlarına ve gazilere tanınacak yeni haklar hakkında da sorular soruldu.

Gazilik ve malüllük derecesinde olanlar için değil ancak yaralananlara yine tazminat ödeneceği belirtilenler arasında yer almaktadır. Yaralanmalar için ödenmesi düşünülen tazminatınsa 17 bin gibi rakamlar içereceği belirtilenler arasındaydı.

İstihdam haklarının da söz konusu olacağı bakanlık tarafından yapılan açıklamalar arasında yer almaktadır. Gaziler de bu kapsamda değerlendirilenler arasında yer alıyor. Bireysel emeklilik için otomatik katılımın da bahsedildiğ açıklamalarda, otomatik katılımın ülke için önemli bir yer tuttuğu belirtildi. KPSS sınavları hakkında da açıklama yapan bakan, KPSS sürecinde iptallerin yaşanacağını ve sürecin tekrar nasıl bir işleyiş göstereceğini açıkladı. Bu konuda çalışmaların ve değerlendirmelerin süreceği aşikardır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın