Şehit Ailelerine Tazminat Veriliyor

Google Haberlere Abone Ol:

15 Temmuz 2016 günü gerçekleşen darbe girişimi ülkede birçok kayıp ve şehide sebep olmuştu. Bunun üzerine hükümet ve bakanlıklar, şehitlerin yakınlarına destek ve tazminat amaçlı hizmet verecekler.

Birçok kişinin mağduriyetinin bir nedzede olsa giderilmesi için verilecek olan tazminat 240 bin civarında tazminat alacaklar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın yaptığı açıklamalarla tasdiklenen bu durum, şehitlerin ailelerine aylık da bağlanabileceği açıklamalarını da getirdi.

Çalışma sürelerine göre belirlenecek olan aylık 3 bin TL ve 5 bin TL arasında değişiklik gösterecek. Fethullahçı Terör Örgütü’nün izlerini silmek için şehit ailelerine tazminat veriliyor olmasının yanında gündeme ilişkin açıklamalar da yapıldı. Sivil şehit yakınlarını da kapsayacak olan destek ve tazminat konusu hala gündemde yer alıyor. Şehit yakınlarına ve gazilere tanınacak yeni haklar hakkında da sorular soruldu.

Gazilik ve malüllük derecesinde olanlar için değil ancak yaralananlara yine tazminat ödeneceği belirtilenler arasında yer almaktadır. Yaralanmalar için ödenmesi düşünülen tazminatınsa 17 bin gibi rakamlar içereceği belirtilenler arasındaydı.

İstihdam haklarının da söz konusu olacağı bakanlık tarafından yapılan açıklamalar arasında yer almaktadır. Gaziler de bu kapsamda değerlendirilenler arasında yer alıyor. Bireysel emeklilik için otomatik katılımın da bahsedildiğ açıklamalarda, otomatik katılımın ülke için önemli bir yer tuttuğu belirtildi. KPSS sınavları hakkında da açıklama yapan bakan, KPSS sürecinde iptallerin yaşanacağını ve sürecin tekrar nasıl bir işleyiş göstereceğini açıkladı. Bu konuda çalışmaların ve değerlendirmelerin süreceği aşikardır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.