Yapı Kredi’den İkinci El Araç Ticaretinde Güvenli Ödeme

0
Yapı Kredi’den İkinci El Araç Ticaretinde Güvenli Ödeme

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen: Banka müşterilerimizin nakit taşımaya dair zorunluluğunu ortadan kaldırıyoruz. Para ile temasın önüne geçiyoruz.

Türkiye’nin dijital bankası oldukları ve sundukları yeniliklerle hayatın her alanında müşterilerinin lehine çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini söyleyen Yapı Kredi. Bünyelerinde bulundurdukları “Güvenli Ödeme Hizmeti” ile ikinci el araç alım satım işlemlerinde hem araç almak isteyen müşterilere hem de araç satışı yapan vatandaşlara güven sağlıyor. Yapı Kredi müşterilerinin, bankanın mobil uygulamasının üzerinden yapabildikleri bu işlemler sayesinde ikinci el pazarı daha güvenli bir noktaya taşınma yolunda.

Alım Satımlarda Temas Yok

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, “Yapı kredi olarak müşterilerimiz için sınırları kaldırmaya devam ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz “Güvenli ödeme Hizmeti” sistemi sayesinde müşterilerimizin ikinci el alım satım işlemler güvence altında. Bankamızın mobil uygulaması üzerinden ikinci el alım satım işlemelerini hızlı, kolay ve güvenle gerçekleştirebilecekler” yorumunda bulundu. Yapı kredi bankası olarak getirdikleri bu sistemle beraber müşterilerinin nakit taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırmayı amaçladıklarının ise altını çizdi.

Güvenli Ödeme Hizmeti ile ikinci el araç alış ve satışları şöyle yapılıyor. İlanı koymuş olan ve satışı gerçekleştirecek olan satıcı, Yapı Kredi Mobil uygulamasına giriş gerçekleştirdikten sonra, Ödemeler> Güvenli Ödeme İşlemleri> İkinci El Araç Alım/Satım yönergesini takip ettikten sonra satış tutarının transfer edileceği hesabı seçerek işlemlerini başlatıyor. Plaka, satış tutarı ve alıcının cep telefonu numarası bilgilerini oluşturulmuş referans numarası kısa mesaj ile alıcıya iletiliyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın