Ana SayfaEkonomiAkaryakıta Zam Mı Geliyor?

Akaryakıta Zam Mı Geliyor?
A

-

Akaryakıta zam mı geliyor sorusunun ardından, birçok aracın çalıştırılmasında kullanılan motorinin zam yankıları duyulmaya başlandı. Akaryakıt firmalarının uyguladığı fiyatları adım adım takip eden vatandaşlar, güncel fiyatları merak ediyor.

Geçtiğimiz ay indirim haberlerinin gelmesi üzerine Ağustos ayı için yeni açıklamalar yapan Akaryakıt firmaları, motorine zam yapıyor.

Akaryakıta zam mı geliyor? Sorusunun bu üzücü haberle yanıt bulması, araç sahiplerini pek sevindirmeyecek. Akaryakıt dağıtımı yapan şirketler Ağustos ayı başında yaptığı açıklamalarda, motorinin litre fiyatı için 4 ve 5 kuruş arasında değişen zam yaptı. 6 Ağustos itibariyle uygulanması açıklanan fiyatlar, 3,60 ve 3,80 arasında değişen fiyatlara uğramaktadır.

İllere göre değişiklik gösteren motorin fiyatları, kentlere göre rekabet şartları adı altında değişmektedir. Daha önce yapılan 5 kuruşluk indirimin üzerine tekrar böyle bir yükseltmenin araç sahiplerini üzeceği söylenebilir.

Düzenlemelere göre, İstanbul’da 3,58 ve 3,61 arasında seyreden motorin fiyatları, 3,62 ve 3,65 rakamları arasında yükselişe geçmiştir. İzmir’de bu fiyat aralıkları zam öncesi 3,61 ve 3,63 arasında değişen rakamlar içerirken, 3,66 ve 3,68 arasında değişen fiyat yükselmeleri göstermiştir. Ankara’da biraz daha yüksek fiyatlarda satılan motorin, 3,65 ve 3,66 gibi fiyatlarda seyrederken 3,69 ve 3,71 gibi rakamlara yükseliş gösterdi.

Değişen ekonomik şartlar ve rekabet anlayışının getirisiyle akaryakıtlarda 4 ve 5 kuruş aralığında yapılan zamlar, nedeniyle yükselen fiyatlar ilerleyen günlerde ne getirir bilinmiyor. İlerleyen günlerde yaşanacak gelişmeler için akaryakıt firmalarının haberleri beklenmekte.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
42TakipçilerTakip Et
2,397TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol