Ana SayfaGündemVakıfbank’tan Çevre Performansına Önem

Vakıfbank’tan Çevre Performansına Önem

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Filolarında bulunan banka araçlarından 450 adedini hibrit emisyonu olan araçlarla değiştirme kararı alan Vakıfbank, yenilikçi kararlarıyla filolarının yüzde 27’sini emisyonlu araçla kuracak

Sürdürülebilirlik çalışmalarıyla beraber Türkiye’nin karbon ayak izine karşı eyleme geçen ilk bankası olarak adını tarihe yazdıran Vakıfbank, sera gazı salınımının azaltılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Enerji tasarrufundan kâğıt tasarrufuna kadar, doğa dostu dönüşümüne devam eden Vakıfbank’ın çevre performansı aldıkları bu yeni kararla beraber büyük ölçüde arttı.

Hedef Uluslararası Prensipler

Bankacılığı uluslararası sürdürülebilirlik ölçülerine göre gerçekleştirmeyi hedefleyen Vakıfbank, 2014 yılından beri Karbon Saydamlık Raporu’nu (CDP) kamuoyuna açık bir şekilde yayınlıyor ve yeşil enerji, emisyon yönetimi gerçekleştiriyor. 2019 yılı çerçevesinde hesaplanmış olan tüm sera gazı emisyonlarında negatif sonuç veren VakıfBank, karbon negatif bir kuruluş olarak bu alanda attıkları adımları sürdürüyor. Günümüze kadar müdürlükler dahil, 523 birimi yeşil standartlara uygun hale getirerek ISO 14001 belgesiyle beraber tecil ettirdi. Çalışan başına enerji tüketimini saat başına 5,86 watta kadar düşürdü

Araç Başına Yüzde 27 Tasarruf

Vakıfbank, her araç için 27’ye kadar emisyon düşümü sağlamayı amaçlıyor. Vakıfbank hibrit araçları ile 2021 yılı şirket araçlarından salgılanacak olan sera gazı oranını yüzde 10 civarında bir oranla düşürmeyi amaçlıyor. Vakıfbank’ın bu adımlarla tabiata salınımını engelleyeceği karbon gazı oranı ise, 789 TCO2’ye tekabül. Aynı miktar ülkemizde 1.112 hanenin elektrik tüketimiyle oluşan değere eşit.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.