Ana Sayfa Gündem 2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları

2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları

-

Yerleştirme sonuçlarının açıklanması ertelendi

29 Haziran 2016 tarifinde açıklanan TEOG Yerleştirme Esas puanı ile 8. Sınıf öğrencilerini Lise tercihleri hakkında derin bir düşünce sardı. En fazla 25 okul tercih edebilecek öğrenciler okulların yüzdelik dilimlerine ve taban puanlarına bakmaya başladılar. TEOG sınavı öğrencilerinin 15-25 Temmuz tarihler arasında kendi okullarında onaylatarak yaptıkları lise tercihleri 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde darbe girişiminde bulunulması nedeniyle 25 Temmuz tarihinden 29 Temmuz tarihine kadar uzatıldı. 4 gün kadar uzatılan tercihler nedeniyle öğrenciler için TEOG yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da merak konusu oldu. Tercih döneminin 4 gün uzatılması ile 8 Ağustos’ta açıklanacak olan yerleştirme sonuçlarını 12 Ağustos’ta açıklama kararı aldı. TEOG öğrencilerinin ve velilerin merakla beklendikleri yerleştirme sonuçlarını 12 Ağustos 2016 tarihinde MEB’in resmi internet sitesinden öğrenebilirler.

TEOG ek kontenjanlar ne zaman açıklanacak?

Yerleştirme sonuçlarını ertelenmesi nedeniyle boş kontenjanlarının açıklanacağı tarihlerde ileriye alındı. 8 Ağustos 2016 tarihinde açıklanacağı belirtilen TEOG ek kontenjanları 15 Ağustos 2016 tarihine alındı.

TEOG nakil tercih tarihleri

TEOG nakil tercih tarihleri açıklandı. Devlet okullarında boş kontenjan olması durumlarında yapılan tercih işlemleri için yeni tarihler belirlendi. Tercih yapılan okullarda boş kontenjan bulunuyor ise o okulları tercih eden öğrencileri TEOG yerleştirme esas puanı dikkate alınarak okullara yerleştirilecek. Ek yerleştirme için öğrencilere 3 tercih hakkı tanınmaktadır. Bu 3 tercih hakkı tek bir defa kullanılır ve 3 nakil dönemi içinde geçerlidir. Açık öğretim liselerine başvuracak öğrenciler için nakil dönemi eylül ayı itibariyle başlayacaktır. Yerleştirmeye esas 1. nakil tercihleri 15-19 Ağustos tarihleri arasında alınacaktır. Bu tarihler arasında alınan 1. nakil işlemlerinin sonuçları 22 Ağustos 2016 Tarihinde açıklanacaktır. Yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde istedikleri okula yerleşemeyen öğrenciler 22-26 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan yerleştirmeye esas 2. nakil işlemlerine katılacaktırlar. Yerleştirmeye esas 2. nakil tercihlerinin sonuçları 29 Ağustos 2016 tarihte açıklanıp 29 Ağustos- 2 Eylül tarihleri arasında da yerleştirmeye esas 3. nakil tercihleri alınacaktır. 5 Eylül 2016 tarihin de ise Yerleştirmeye esas 3. nakil sonuçları yayınlanacaktır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
28TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler